Відбулося засідання робочої групи з оновлення освітньо-професійної програми для підготовки бакалаврів «Середня освіта (Мова і література (англійська))» за предметною спеціальністю 014.021 Середня освіта (Англійська мова і література)
07 лютого 2023 р. відбулося засідання робочої групи по створенню/оновленню освітньої-професійної програми для підготовки бакалаврів «Середня освіта (Мова і література (англійська))» за предметною спеціальністю 014.021 Середня освіта (Англійська мова і література), яка впроваджується на факультеті філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.
В онлайн-заході взяли участь завідувачка кафедри англійської та німецької філології Марина Зуєнко, стейкголдери директорка приватного позашкільного навчального закладу «Освітній центр «Інтерклас», член президії TESOL-Ukraine Марина Цегельська та керівник професійної спільноти вчителів англійської мови Карлівської міської територіальної громади Тетяна Лисяк, гарант освітньої програми доцент кафедри англійської та німецької філології Валентина Воскобойник, члени робочої групи доцент кафедри англійської та німецької філології Євгенія Вєнєвцева та доцент кафедри світової літератури Ольга Орлова, студенти Марина Супрун (А(ск)-31), Валерія Бордюг (А(ск)-21), Юлія Клевчук (А(ск)-11) та Єлизавета Дерев’янко (А(ск)-11).
Гарант освітньої програми Валентина Воскобойник ознайомила присутніх зі змістом освітньо-професійної програми 2022 року та подякувала членам робочої групи та стейкголдерам за побажання й зауваження, котрі були враховані під час її розробки.
Учасники засідання обговорили проєкт освітньої програми «Середня освіта (Мова і література (англійська))», що буде представлений на вступній кампанії 2023 року.
Завідувачка кафедри англійської та німецької філології Марина Зуєнко «Середня освіта (Мова і література (англійська))» повідомила про широкі можливості використання новітніх мультимедійних систем, якими обладнані аудиторії факультету філології та журналістики, для проведення лекцій та практичних занять. Вона також наголосила на важливості навчальної дисципліни «Вступ до англомовного академічного письма», яка була розроблена відповідно до вимог проєкту Європейського Союзу Erasmus+ КА2 Foreign Language Teacher Training Capacity Development as a Way to Ukraine’s Multilingual Education and European Integration/MultiEd («Розвиток потенціалу підготовки учителів іноземної мови як шлях до впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції України») та введена в освітньо-професійну програму 2022 року.
Доцент кафедри світової літератури Ольга Орлова запропонувала у зв’язку з введенням навчальної дисципліни «Вступ до англомовного академічного письма» переглянути програму «Виробничої педагогічної практики» та включити туди модуль з англомовного академічного письма.
Директорка «Освітнього центру «Інтерклас», Марина Цегельська порекомендувала збільшити кількість кредитів на «Практику усного і писемного мовлення (англійська мова)», оскільки це основна навчальна дисципліна, яка забезпечує формування досконалих вмінь і навичок здобувачів вищої освіти у всіх чотирьох видах мовленнєвої діяльності.
Стейкголдерка Тетяна Лисяк запропонувала перенести навчальну дисципліну «Історія англійської мови» з п’ятого семестру на перший або другий, оскільки вона дає базові теоретичні знання, які необхідні студентам для оволодіння іншими теоретичними дисциплінами з англійської мови.
Студентка Марина Супрун запропонувала ввести в навчальний план в першому семестрі дисципліну «Практична фонетика англійської мови». Студенти Юлія Клевчук та Єлизавета Дерев’янко підтримали цю пропозицію, адже сучасний вчитель англійської мови має досконало володіти фонетичною компетенцією, тому цей курс буде корисним для першокурсників.
Також всі учасники засідання робочої групи одноголосно підтримали пропозицію рецензентки Олени Биндас, завідувачки кафедри романо-германської філології ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», збільшити кількість кредитів на вивчення навчальної дисципліни «Практика усного і писемного мовлення (англійська мова)» для якісного забезпечення формування англомовної компетенції студентів.
Гарант освітньої програми Валентина Воскобойник наголосила на побажанні рецензента освітньо-професійної програми Олександра Нетяги, в.о. директора Мостовівщинської гімназії Білоцерківської сільської ради Миргородського району Полтавської області, розширити можливості кредитної мобільності на цій освітньо-професійній програмі, тому планується відправити студентів 1-2 курсів для проходження навчання за програмою обміну в одному з університетів-партнерів ПНПУ у 2023-2024 н.р.
Засідання робочої групи з оновлення освітньої-професійної програми для підготовки бакалаврів «Середня освіта (Мова і література (англійська))» за предметною спеціальністю 014.021 Середня освіта (Англійська мова і література) пройшло в теплій дружній атмосфері з конструктивним і результативним обговоренням. Учасники запропонували внести рекомендацї в проєкт освітньо-професійної програми та розмістити її на сайті університету.
Щиро дякуємо стейкголдерам за співпрацю, професійні зауваження та пропозиції!