21 лютого 2023 року на факультеті філології та журналістики проведено урочистий захід до Міжнародного дня рідної мови
У Міжнародний день рідної мови викладачі кафедри української мови разом зі студентами провели культурно-просвітницький захід «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова…».
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/Фото-1-1024x682.jpg)
Декан факультету філології та журналістики Оксана Кирильчук привітала присутніх зі святом і наголосила на тому, що рідна мова об’єднує тих, хто залюблений у рідне слово, хто плекає, оберігає, популяризує та шанує українську мову, хто вважає її найдорожчим та єдиним скарбом.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/Фото-2-1024x529.jpeg)
Завідувачка кафедри української мови Ірина Павлова представила основні етапи розвитку української мови, увиразнила її посутню роль як важливого чинника державотворення, потужного засобу національної ідентичності, визначального складника єства людини.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/Фото-3-1024x576.jpeg)
У культурно-мистецькому заході взяли участь студенти спеціальностей 014.01 Середня освіта (Українська мова і література), Середня освіта (Українська мова і література та мова і література (англійська)), Середня освіта (Українська мова і література та мова і література (німецька)), 035.01 Філологія (Українська мова і література), які пригадали історію виникнення свята, розповіли цікаві факти про українську мову та мертві мови, давньогрецькою мовою почули Гомера, латинською – Вергілія (у виконанні студента групи УФ-31 Ігоря Олюхи), декламували вірші, демонстрували акторські здібності, вияскравлюючи красу та неповторність рідної мови, її милозвучність та багатство виражальних засобів.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/Фото-4-1024x576.jpeg)
Захід організували і провели студенти групи У(н)-32 (Оксана Бахмач, Юлія Гнітько, Оксана Звягінцева, Надія Ковальчук, Діана Кравченко, Каміла Лисак, Юлія Лісняк, Наталія Орленко, Юлія Сімоненко, Катерина Чистяк), модерувала – доцент кафедри української мови Тетяна Ніколашина.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/Фото-5-1-1024x525.jpeg)