Кафедра української мови представляла Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка на конференції міжнародного проєкту
13 квітня 2023 року відбулася конференція в рамках реалізації міжнародного інтеграційного польсько-українського проєкту «Освіта. Культура: Польща. Україна», у якому відповідно до укладених угод про співпрацю беруть участь RODN «WOM» в Бєльсько-Бялій, RODN «WOM» в Катовіце, Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, обласний коледж «Кременчуцька гуманітарно-технологічна академія імені А. С. Макаренка» Полтавської обласної ради.
З вітальним словом до учасників проєкту звернулися керівники навчальних закладів. Проректор із наукової роботи Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка професор Василь Фазан, зокрема, наголосив на важливості таких заходів для розвитку польсько-українських освітньо-наукових взаємин на тлі міграційних процесів, спричинених російсько-українською війною.
У конференції взяли участь учителі з різних регіонів України, а також викладачі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, зосібна декан факультету філології та журналістики доцентка Оксана Кирильчук і професорка кафедри загальної педагогіки та андрагогіки Леся Петренко.
Ініціаторка проєкту та модераторка конференції Марина Кирилюк ознайомила присутніх із напрямками майбутньої співпраці між польськими та українськими вчителями й викладачами.
Учасники зібрання обговорили цікаві питання мовної освіти в Республіці Польща та Україні, проблеми польсько-української історії, особливості мистецької освіти в країнах-партнерах, а також важливі аспекти культури, традицій з метою обміну досвідом та сприяння якнайкращій адаптації українських дітей у польській освітньо-виховній системі задля збереження національних українських маркерів у навчанні.
Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка на конференції представляла кафедра української мови (завідувачка кафедри доцентка Ірина Павлова, доцентка Тетяна Ніколашина, доцентка Світлана Педченко, старша викладачка Наталія Лукаш, старша викладачка Людмила Дейна). Ірина Павлова в доповіді «Державотвірні спроможності української мови: здобутки, сьогочасні проблеми, виклики прийдешнього» обґрунтувала значущість української мови в усіх суспільних та інтеграційних процесах і окреслила проблемні питання навчання її.
Увазі присутніх були запропоновані такі важливі питання, як реалізація вимог Нової української школи в навчанні української мови, роль педагогічних закладів вищої освіти в модернізації освітньо-виховного процесу, значущість мовної особистості вчителя, сучасних методів, принципів освітньої діяльності з української мови та підходів до навчання й виховання та добору навчального контенту, формування соціального й емоційного інтелектів тощо.
Ірина Павлова наголосила й на проблемі інтегрованих курсів, вказала на досі загрозливий уплив з боку російської мови та ментальності.
Конференція завершилася музичним дарунком від колег із обласного коледжу «Кременчуцька гуманітарно-технологічна академія імені А. С. Макаренка» Полтавської обласної ради та побажаннями освітніх успіхів і результативної співпраці в наступних заходах важливого польсько-українського проєкту.