У Полтавському національному педагогічному університеті іменіВ.Г.Короленка відбувся VIІІ Міжнародний науково-практичний семінар «Гуманітарні науки: сучасна наукова парадигма» у форматі Інтернет-конференції
25-26 травня 2023 року відбувся восьмий поспіль Міжнародний науково-практичний семінар «Гуманітарні науки: сучасна наукова парадигма», який традиційно проводить кафедра англійської та німецької філології факультету філології та журналістики ПНПУ імені В. Г. Короленка. Ініціатор та модератор засідання міжнародного наукового семінару вже котрий рік поспіль є кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри англійської та німецької філології Вікторія Кравченко.
25 травня учасників семінару привітала декан факультету філології та журналістики Оксана Кирильчук та начальник відділу інноваційної діяльності та міжнародних зв’язків Ірина Когут.
Міжнародний науково-практичний семінар було розпочато пленарною сесією, на якій Dr. Maria Mercedes Perez Agustin Мадридського університету Комплутенсе (UCM) (Іспанія) представила доповідь на тему «Книжки в картинки для корінних Американців для навчання міжкультурної комунікації та англійської мови».
Крім того, протягом першого дня роботи наукового зібрання, усі учасники залучилися до ознайомлення з подальшим он-лайн обговоренням стендових доповідей, що були розміщені на Інтернет-платформі науково-практичного семінару.
26 травня семінар було продовжено у форматі Інтернет-конференції. Науково-практичний семінар урочисто відкрили декан факультету філології та журналістики Оксана Кирильчук та завідувачка кафедри англійської та німецької філології Марина Зуєнко.
З відео-привітаннями долучилася віце президент TESOL-Ukraine Марина Цегельська, яка розповіла про можливості у професійному розвитку для викладачів англійської мови та звернулася до учасників Інтернет конференції з пропозицією подальшої плідної співпраці.
Онлайн науковий марафон традиційно продовжили секційним засіданням «Гуманітарні науки: cучасна наукова парадигма», на якому активну участь взяли представники закладів освіти Полтави та інших міст України й Європейського Союзу (Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, Полтавський державна аграрний університет, Полтавський державний медичний університет, Полтавський інститут економіки і права, ВСП «Аграрно-економічний фаховий коледж ПДАУ», Волинський національний університет імені Лесі Українки, Мадридський університет Комплутенсе (Мадрид, Іспанія), Центр міждисциплінарних досліджень освіти та розвитку (Лісабон, Португалія), Університет імені Яноша Кодолані (Будапешт, Угорщина), Університет природничих і гуманітарних наук (Седльц, Польща), Дейтонський університет (Огайо, США), тощо. Наукові розвідки учасників семінару присвячені лінгвістичним, лінгвокультурологічним, літературознавчим, лінгводидактичним та методичним проблемам. Цього року на семінар було заявлено понад 60 доповідей.
Слід відзначити онлайн засідання круглого столу приуроченого обговоренню Арт-терапії для дітей воєнного часу, який провели докторка філологічних наук Ольга Ніколенко, докторка філологічних наук Марина Зуєнко.
Міжнародний науково-практичний семінар було продовжено пленарною сесією, на якій доповідачі висвітлили актуальні літературознавчі та лінгвістичні проблеми, розкрили особливості впровадження методології CLIL у вищій школі та середній школах. В межах семінару був проведений вокшоп докторкою Luzia Lima-Rodrigues, м. Лісабон (Португалія), яка представила особливості експресивної та активної педагогіки в навчанні вчителів через Zoom через міжнародний досвід Zoomdrama.
Кафедра англійської та німецької філології як майданчик взаємодії науковців і практиків підтримує традицію обміну знаннями і досвідом. Учасники науково-практичного семінару отримали електронні сертифікати та програми науково-практичного семінару. Після проведення семінару планується видати збірник наукових праць. Організатори семінару щиро вдячні всім доповідачам та зичать успіхів у подальших наукових пошуках!