Студентки факультету філології та журналістики Лілія Сьомак і Анна Кулик завершують семестр в Університеті Сайтама (Японія)
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/07/Фото-1_Сьомак-Кулик.jpg)
У межах міжнародної академічної мобільності здобувачки вищої освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка – магістрантка Лілія Сьомак (спеціальність «Середня освіта (Мова і література (англійська, німецька))» і студентка бакалаврату Анна Кулик (спеціальність «Германські мови і літератури (переклад включно, перша англійська))» протягом весняного семестру 2023 року навчалися в Університеті Сайтама (Японія).
Це стало можливим завдяки підписаній угоді про співробітництво та меморандуму про академічну мобільність між ПНПУ імені В.Г. Короленка і Університетом Сайтама (Японія).
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/07/Фото-2_Сьомак-Кулик.jpg)
Навчання відбувалося англійською мовою. Під час весняного семестру студентки опанували такі предмети, як порівняльна вища освіта, розвиток навичок практичної мови, соціальні теорії, мистецтво та медіа в країнах Азії та Океанії, японська література і театр, японська мова і традиційне письмо (ґанджі).
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/07/Фото-3_Сьомак-Кулик.jpg)
Магістрантка Лілія Сьомак відзначила, що «більшість дисциплін передбачали інтерактивні заходи, наприклад, екскурсії до музеїв, театрів, відвідування найстаріших закладів Японії тощо, особливо студентам подобаються майстер-класи з питань культури (традиційні японські танці та ін.), на яких можна краще познайомитися із духовними здобутками країни».
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/07/Фото-4_Сьомак-Кулик.jpg)
Студентка бакалаврату Анна Кулик каже, що «всі навчальні предмети мали на меті не лише здобуття теоретичних знань, а розвиток практичних навичок говоріння, спілкування, колективної роботи».
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/07/Фото-5_Сьомак-Кулик.jpg)
Загалом студенткам дуже сподобалася система навчання в Університеті Сайтама, що переважно вимагає групової роботи та виконання індивідуальних проєктів. Наприкінці семестру студенти мають написати звітну роботу у формі есе та презентувати її в аудиторії, що розвиває вміння на навички письма і говоріння англійською мовою. Вивчення дисциплін відбувається у формі семінарів, як і в ПНПУ імені В.Г. Короленка.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/07/Фото-6_Сьомак-Кулик.jpg)
Лілія Сьомак і Анна Кулик зазначають: «Університет Сайтама дав можливість практикувати англійську та вивчати японську мову від носіїв. Варто зазначити, що університет дбає про академічну доброчесність, всі викладачі навчають як правильно брати інформацію з відкритих джерел, щоб це не стало плагіатом».
Незабаром полтавські студентки повернуться до України з новим досвідом і новими знаннями.
Ректорат і вчена рада ПНПУ імені В.Г. Короленка щиро дякують шановному Президенту Університету Сайтама Takafumi Sakai, декану і професору Susumu Nonaka, всьому колективу Університету Сайтама за підтримку Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка у важкий період збройної агресії проти України. ПНПУ імені В.Г. Короленка цінує міцну позицію Японії щодо демократичної України, а також сердечно дякує Університету Сайтама за співпрацю в межах міжнародної академічної мобільності, за підтримку українських студентів та науковців.