Німецький візит до України по місцях воєнних злочинів
Протягом кількох днів відбувався німецький візит німецьких політиків та представників Фонду імені Рози Люксембург, що займається реалізацією численних соціальних проектів в Україні, до Києва та міст області. Очільницею візиту стала Катрін Фоглер, депутатка Бундестагу з 2009 року, котра займається питаннями медичної, гендерної політики, а також бере участь у роботі низці комісій, у тому числі – по співпраці Німеччини і України. Співорганізатором візиту від України виступив Фонд імені Рози Люксембург, менеджеркою котрого з 2016 року працює колишня випускниця факультету філології та журналістики і викладачка кафедри романо-германської філології Олександра Григоренко.
Важливим пунктом у насиченій програмі візиту, окрім зустрічей із преставниками різноманітних організацій та громадських ініціатив, стало відвідування міст Буча і Бородянка, де група відвідала міську адміністрацію і поспілкувалася з секретарем міської ради м.Буча, храм св. Андрія, місця поховань жертв російського вторгнення, а також двох модульних містечок, переданих Польщею та Литвою, для внутрішньо переміщених осіб. Перекладачем виступив доцент кафедри романо-германської філології Богдан Стороха.
«Буча відкликається в моєму серці, тому що у моєму рідному місті проживає стільки ж людей, як і тут», сказала Катрін Фоглер під час відвідування храму на місця меморіалу загиблим. Керівник українського відділення Фонду Іво Геогрієв, зі свого боку, додав: «Побачене вразило мене до глибини душі. Те, чого ви досягли після деокупації – просто вражає. Моя місія – розповісти людям у Німеччині про те, що я бачив. Нам потрібно донести, що це і їх відповідальність теж».