На факультеті філології та журналістики відзначили Міжнародний день перекладача
З 2017 року 30 вересня відзначається як Міжнародний день перекладача. На факультеті філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка це професійне свято цього року відзначали 29 вересня.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/10/1.jpg)
До святкування Міжнародного дня перекладача активно долучилися студенти першого та другого курсів бакалаврського рівня, які навчаються за спеціальністю 035.041 Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська, а також науково-педагогічні працівники кафедри англійської та німецької філології університету.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/10/2.jpg)
Декан факультету філології та журналістики Оксана Кирильчук привітала майбутніх перекладачів з їх професійним святом, наголосивши на важливості та престижності професії перекладача сьогодні, а також підкресливши необхідність постійного вдосконалення іншомовної компетенції для успішного працевлаштування.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/10/3.jpg)
На зустріч зі студентами-бакалаврами завітав студент-магістрант групи ГФ-66 Святослав Сиволога, який уже півроку працює технічним перекладачем в компанії GlobeСore, яка випускає промислове обладнання для різних країн світу. Він поділився своїм досвідом роботи та розповів майбутнім перекладачам про особливості своєї роботи в компанії, свої професійні обов’язки та труднощі технічного перекладу. Студентам було цікаво послухати про досвід перекладацької діяльності в такій відомій компанії, тому Святославу поставили багато запитань щодо специфіки роботи перекладача.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/10/4.jpg)
Потім доцент кафедри англійської та німецької філології Валентина Воскобойник розповіла студентам про історію професійного свята перекладачів, перспективи їхньої майбутньої професії та провела перекладацьку вікторину для студентів. Перемогу у вікторині здобула група ГФ-27.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/10/5.jpg)
На завершення заходу студенти подивились фільм англійською мовою про важливість знання іноземних мов у сучасному світі та перекладацький етикет.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/10/6.png)
Щиро вітаємо студентів, викладачів та всіх, хто пов’язує свою діяльність з перекладом, з професійним святом – Міжнародним днем перекладача!