Доцентка кафедри української мови Людмила Дейна виступила з доповіддю на нараді керівників гуртків Полтавського ОЦЕВУМу
10 жовтня 2023 року в продовження співпраці кафедри української мови з Полтавським ОЦЕВУМом і в рамках оголошеного в ПНПУ імені В. Г. Короленка року позашкілля доцентка Людмила Дейна виступила на нараді керівників гуртків із доповіддю «Антисуржик на сторожі чистоти мови».
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/10/0.jpg)
Людмила Володимирівна пояснила природу виникнення суржику, наголосила на факторах небезпеки, яку несе використання цього мовного покруча, окреслила рівні, на яких він реалізується, на прикладі яскравих відеоматеріалів продемонструвала карикатурність суржику в офіційному й публічному просторі, а також прокоментувала його наявність у художній продукції. Вона поділилася із колегами власними роздумами про виняткову значущість викорінення суржику із мовленнєвої практики у контексті російсько-української війни. Насамкінець Людмила Дейна сформулювала декілька порад для тих, хто прагне позбутися мовної мішанини у власному мовленні.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/10/подяка-scaled.jpg)
Приємно відзначити, що культурно-просвітницька бесіда відбулася в теплій, дружній та затишній атмосфері. Дякуємо керівництву й колективу Полтавського ОЦЕВУМу за плідну співпрацю!