Журналісти на захисті України: комеморативний захід на факультеті української філології та журналістики

19 листопада 2024 р. у Центрі дослідження полтавської журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбувся комеморативний захід з нагоди 1000 днів від початку повномасштабної російської військової агресії проти України.

У межах навчальної практики студенти ОП Журналістика першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (група Ж–31) провели інформаційний дайджест «Журналісти на захисті України» для студентів І і ІІ курсів, аби згадати медійників, які відклали блокноти, камери та мікрофони, взяли до рук зброю й поповнили лави ЗСУ. В аудиторії пролунали історії 15 журналістів з різних регіонів України. Студенти розповіли про професійний шлях та досягнення, особливості роботи, авторські матеріали, досвід перебування на фронті кожного журналіста.

Віртуальну подорож редакціями і знайомство із журналістами розпочали із Полтавського педагогічного. Першим героєм студентських досліджень став журналіст, публіцист, викладач, доцент кафедри журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Сергій Шебеліст.

Він постійно хотів бути корисним для Збройних сил України, з 2016 р. їздив на військові навчальні збори. Саме там він склав присягу на вірність народові України. У 2019 році Сергій Вікторович уклав контракт на проходження служби у військовому резерві ЗСУ, з нагоди 30-ї річниці Незалежності України 24 серпня в Києві брав участь у параді до Дня Незалежності України. І вже 24 лютого 2022 р. отримував перші накази командирів як військовослужбовець.

Дуже трепетно і щемко прозвучала історія активіста, журналіста головного редактора видання 0532.uа Володимира Паршевлюка. Він залишив професію, аби боронити Україну і, на жаль, вже майже рік вважається безвісно зниклим…

https://drive.google.com/file/d/1va6utUypCImU3i2J-8ZKJmECwbzh3PLe/view

Студенти розповіли про журналіста, телеведучого, блогера Віктора Литовченка, який наразі служить у 120 розвідувальному полку; спортивного журналіста та коментатора Віктора Ожогіна, який ще 2014 року пішов добровольцем на фронт і у лютому 2022 р. пішов захищати Україну в лавах Національної гвардії; журналістку телеканалу С4, парамедикиню Тетяну Таран; головного редактора ТРК «Чернівці», воїна  80-ї десантно-штурмової Галицької бригади Петра Гайдащука, журналіста, публіциста, військовослужбовця Павла Казаріна; письменника, журналіста, члена Українського ПЕН-клубу, військовослужбовця 109-ї окремої бригади територіальної оборони України Станіслава Асєєва; журналістку, викладачку, військовослужбовицю Валерію Суботіну, яка 86 діб пробула в оточеному Маріуполі на території заводу «Азовсталь» та пережила 327 днів російського полону; спортивного журналіста та коментатора Роберто Моралеса, випускового редактора програми «Вікна-новини» телеканалу СТБ Олексія Висоцького, журналіста, сценариста документальних фільмів власної продакшн-студії «Ліфт у хмари» Олексія Бобровникова.

Студенти розповіли історії тих журналістів, які, на превеликий жаль, загинули через російське вторгнення.

Студенти і викладачі бережуть світлу пам’ять про випускника кафедри журналістики Євгена Перепелицю. Він навчався на факультеті філології та журналістики, співпрацював із місцевими медіа, брав участь у створенні різних відеопроєктів. Російське вторгнення у 2014 році пробудило в Євгена патріотичні погляди, які з роками перетворилися на чітку позицію. Він гостро сприйняв російське повномасштабне вторгнення в Україну, у квітні 2022 р. став до лав до ЗСУ. 17 травня 2022 р.  під час ракетного обстрілу навчального центру ЗСУ у Десні Євген Перепелиця загинув.

Аудиторія почула щемкі історії служіння і героїзму українського фотокореспондента та документаліста, який знімав для Радіо Свобода, Reuters, BBC, Associated Press Максима Левіна, а також журналіста, воєнного кореспондента, ветерана АТО Олександра Махова.

За даними Національної спілки журналістів України та Міжнародної федерації журналістів, станом на 10 листопада 2024 р. з початку повномасштабного вторгнення рф на територію України окупанти вбили щонайменше 104 медійники.

Убиті, закатовані, страчені, застрелені, зниклі безвісти, доля яких невідома чи перебувають у полоні.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять кожного журналіста, який загинув, виконуючи свій професійний обов’язок. Їхні імена назавжди вписані в історію України.

Завідувачка кафедри журналістики, керівниця Центру дослідження полтавської журналістики Світлана Семенко подякувала студентам-практикантам за важливий і зворушливий захід, за формування культури пам’яті, небайдужість, уміння працювати зі складними і важливими темами.

Заступниця декана з виховної роботи факультету української філології та журналістики Ольга Орлова відзначила креативний підхід до проведення заходу організаторок і авторок сценарію Анни Біди й Варвари Клименко. Ольга Василівна звернула увагу, що кафедра журналістики традиційно охоплює своєю роботою широке коло важливих соціальних проєктів і суспільно-важливих тем.

You may also like...