Викладачі кафедри світової літератури провели літературно-мистецькі заходи для внутрішньо переміщених осіб із Харкова
7 травня 2022 р. викладачі кафедри світової літератури ПНПУ імені В.Г. Короленка організували для внутрішньо переміщених осіб та їхніх дітей (які тимчасово проживають у гуртожитку університету) екскурсію до Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка (Галерея мистецтв). Відома полтавська художниця Алла Тимошенко познайомила гостей із м. Харкова з історією та сучасним станом музею. Будівля музею, зимовий сад і зала дитячої творчості імені Саші Путрі захопили дорослих і маленьких відвідувачів вишуканістю архітектурних форм та глибиною живописної виразності маленьких художників.
Приємним сюрпризом для гостей став майстер-клас, який провела художниця у виставковій залі, де нині розміщені картини сучасних харківських живописців. На полотнах відображено красу довоєнного Харкова, що, на жаль, руйнується під час збройної агресії та перетворюється ворогом на руїни.
Від сумних думок дорослих і дітей відволікла творчість. Зі справжнім натхненням вони вперше у житті виготовляли витинанки-вириванки. Це давня техніка, в якій не використовують ножиці, а візерунок створюють за допомогою відриву шматочків паперу руками. З клаптиків кольорового паперу в результаті творчості дорослих і дітей з’явилися голуби, що цілуються.
Фахівці кажуть, що розриваючи папір, людина ніби виплескує накопичену негативну енергію, водночас пам’ятаючи, що створює обриси ніжного птаха, для появи якого потрібна доброта і любов у серці. Кожен із гостей створив власну композицію птахів, що символізують мир, такий потрібен нам усім сьогодні!
Після сеансу творчої терапії, отриманого в Галерії мистецтв, доцентка кафедри світової літератури Орлова Ольга Василівна запросила гостей на екскурсією старовинними вуличками Полтави. Викладачка розповіла про історичні місця, повязані з видатними земляками – Марусею Чурай, Іваном Котляревським, Василем Кричевським, Миколою Лисенком тощо. На Івановій горі оглянули панораму Полтави, вклонилися Успенському собору, який завжди, а особливо у тяжкі часи, був духовною опорою полтавців, а також усіх, кого наше місто щиро приймає і надає надійний прихисток.
Українці єдині і сильні духом! Це запорука нашої Перемоги!