Навчальний візит представників ПНПУ імені В.Г. Короленка у межах міжнародного проєкту MultiEd
У листопаді відбувся навчальний візит представників міжнародного проєкту «Foreign Language Teacher Training Capacity Development as a Way to Ukraine’s Multilingual Education and European Integration / MultiEd» від Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка (доц. Оксана Кирильчук, доц. Ірина Тимінська, доц. Вікторія Кравченко) до Pädagogische Hochshule Heidelberg (Німеччина). Учасники університетів-партнерів мали можливість взяти участь у сесіях, аудиторних спостереженнях і побачити роботу CLIL у дії.
На початку візиту ректорка проф. д-р Карін Вах тепло привітала учасників. Професор д-р Ганс-Вернер Хунеке зробив огляд курсів, які мали відвідати українська делегація. Проф. д-р Ютта Римарчик представила школу, яка впроваджує підхід CLIL. Імола Чолбе допомогла організувати продуктивну зустріч протягом однотижневого візиту з 7 листопада до 11 листопада 2022 року.
У межах візиту були спостереження за уроками CLIL (фізичне виховання, образотворче мистецтво, історія, математика), відвідування школи Theodor-Heuss-Realschule, зустріч з українськими школярами в гімназії в Гайдельберзі. вивчення системи освіти в Німеччині та обговорення критичного підходу до викладання в класі, як процесу аналізу, оцінки та розвитку навичок критичного мислення, що допомагає глибше зрозуміти світ.
Відвідали вокшопи «Багатомовна освіта та оцінювання: Методи навчання для багатомовних підходів у навчанні вчителів мов» професор, док. Фогт, док. Мар’яна Нацюк, док. Вікторія Осідак; «Використання мультфільмів для представлення проектів у класі в освіті для вчителів математики» JunProf. Доктор Маріта Фрізен. Крім того, була розглянута музейна освіта: Kurpfälzisches Museum («Гейдельберзький романтизм» або спеціальна виставка «Війна і мир. Археологія конфліктів на Рейні та Неккарі») – романтизм у Гейдельберзі як культурний аспект, який реалізується через CLIL.
На підсумковій зустрічі навчального візиту MultiEd було обговорено нові теми впровадження CLIL, питання фізично активного навчання, та питання багатомовності. Важливим моментом навчального візиту був продуктивний обмін думками з представниками Міністерства освіти і науки України, TESOL Ukraine та партнерами-учасниками MultiEd.
Наступне завдання – поділитися інформацією з колегами та студентами рідних університетів для досягнення цілей Проекту.
Представники делегації від ПНПУ імені В.Г. Короленка висловлюють щиру подяку за чітко сплановану організацію та керівництво навчальним візитом професору док. Гансу-Вернеру Хунеке.