Викладачки кафедри української літератури взяли участь у роботі круглого столу до 110-річчя від дня народження вченого й письменника Григорія Нудьги
31 січня 2023 року в Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного відбувся круглий стіл, присвячений 110-й річниці від дня народження українського літературознавця, етнографа, фольклориста Григорія Нудьги (1913–1994).
Життя й діяльність ученого тісно пов’язані з Полтавщиною й Полтавою: народився в селі Артюхівці Роменського району Сумської області, яке за тодішнім територіально-адміністративним поділом належало до Глинської волості Роменського повіту Полтавської губернії; 1931 року закінчив Гадяцький педагогічний технікум; від грудня 1938 року по червень 1941-го – до мобілізації на фронт – працював викладачем кафедри української літератури Полтавського педінституту, зробив неоціненний вклад у заснування музею Панаса Мирного; у Полтаві вели його кримінальну справу після арешту 1945 року й звідси вченого-«націоналіста» відправили на 10-річну колимську каторгу.
Співробітники бібліотек, музеїв, науковці, педагоги, студенти зібралися вшанувати пам’ять знавця українського фольклору й письменства, актуалізувати його наукову спадщину. Було висвітлено гадяцький період життя Г. Нудьги, його роль у створенні музею Панаса Мирного, закцентовано погляд ученого на низку постатей у вітчизняній освіті, літературі, мистецтві, окреслено внесок у вивчення української пісні та її рецепції на міжнародній арені, розглянуто сучасний розвиток досліджуваних Г. Нудьгою культурних сюжетів.
Діяльну участь у роботі круглого столу взяли викладачки Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка – завідувачка кафедри української літератури, доцентка Віра Мелешко й старша викладачка кафедри української літератури Галина Білик.
Віра Анатолівна виступила з ґрунтовною доповіддю «Григорій Нудьга про Марусю Чурай та її пісню-баладу “Ой не ходи, Грицю…”». Галина Миколаївна розповіла про меморіальну й науково-просвітницьку діяльність Благодійного фонду-фундації імені Григорія Нудьги, який діє в Україні від 1995 року, а також запропонувала подбати про увічнення пам’яті видатного краянина в Полтаві. Учасники зібрання підтримали пропозицію й вирішили клопотатися про те, щоб назвати одну з вулиць Полтави іменем Григорія Нудьги. Важливо зберегти пам’ять про вченого-патріота і в педагогічному університеті, де він гідно й самозречено працював у непростий для України час.