Візит німецьких лекторів
Протягом тижня з 14 до 19 жовтня тривав традиційний щорічний візит німецьких лекторів, який відбувся в межах співробітництва Полтави та німецьких міст-партнерів. Пані Сильвія та пан Бернд Велші – давні колеги і знайомі факультету філології та журналістики. Щоосені вони пропонують студентам цикл занять для розвитку навичок комунікації, а викладачам кафедри романо-германської філології та учителям міста – семінари з методики і дидактики ведення занять.
Розпочавши візит до Полтави із екскурсії у понеділок 14 жовтня до Диканьки із відвідуванням тамтешніх пам’яток, колеги-лектори працювали з вівторка до п’ятниці із групою студентів майже всіх курсів. Цього разу у заняттях брали участь студенти не лише з німецькою як першою іноземною мовою, але і другою. Результатами роботи залишилися задоволені як лектори, так і студенти. 15 жовтня викл. Ю. І. Петренко разом із подружжям Велш провела перший етап студентської олімпіади з німецької мови.
16 жовтня відбувся семінар для учителів полтавських шкіл, у роботі якого взяли участь також викладачі ПНПУ та деякі з зацікавлених у викладанні студенти-магістранти. Обговорення питань методики викладання відбувалося на прикладі дидактичних матеріалів, обраних п. Сильвією та п. Берндом для викладання в нашому університеті цього року, тож була реальна можливість оцінити теоретичне обґрунтування відбору матеріалу з розрахунку на цільову студентську аудиторію.
17 жовтня у Центрі німецької мови і культури Полтавського університету економіки і торгівлі за підтримки Полтавського обласного клубу інтелектуальної творчості «Що? Де? Коли?» відбулася однойменна гра німецькою мовою за участі студентів вишів, учнів шкіл та етнічних німців Полтави. Пані Сильвія та пан Бернд Велші увійшли до складу журі і оцінювали знання учасників команд, що змагалися. Гра відбулася за ініціативи громадського об’єднання «Полтавське товариство німців «Відергебурт» (голова – В. В. Кушніров, координатор освітніх програм – Т. В .Кушнірова), а координацію учасників та підготовку питань взяла на себе доцент кафедри романо-германської філології Н. І. Криницька.
Насичена програма перебування німецьких колег-лекторів була повністю реалізована і залишила позитивні враження та відчутні результати. Прощаючись, лектори та викладачі кафедри романо-германської філології висловили сподівання, що ця співпраця продовжиться і в майбутньому.