Обласний науково-методичний семінар для методистів районних та міських методичних кабінетів української мови та літератури

Доцент кафедри української мови Т. І. Ніколашина взяла участь в обласному науково-методичному семінарі «Сучасні технології в освітньому просторі словесників» (24–25 жовтня 2019 р., м. Кременчук).

Організатори – Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського та Кременчуцький міський науково-методичний центр.

Перший день роботи в ліцеї №10 «Лінгвіст» (директор Н. В. Мамон) – теоретична частина, на якій виступили Ю. І. Ковбасенко, професор Київського університету ім. Б. Грінченка, кандидат філологічних наук, з темою «Новітні мейнстрими української літературної освіти: ефективність чи ефектність?»; Т. І. Ніколашина, доцент кафедри української мови ПНПУ імені В. Г. Короленка, кандидат філологічних наук, висвітлила тему «Мова як знакова система у кольорі та звукові»; О. Г. Криворотенко, заслужений учитель України із Дніпропетровської області, проаналізувала новаторство в романі Ю. Яновського «Майстер корабля».

Учасники семінару дискутували про традиції та інновації в навчальному процесі: як знайти «золоту середину». Методист ПОІППО О. П. Коваленко окреслила виклики освіти XXІ ст. та поділилася досвідом роботи щодо сучасних підходів характеристики літературних героїв. Про освітні тренди у викладанні української мови та літератури розповіла І. В. Горобченко, методист Кременчуцького науково-методичного центру.

Другий день проходив у ліцеї № 5 ім. Т. Г. Шевченка (директор С. О. Оксаніченко) і був насичений лінійками майстеркласів. Високий рівень професіоналізму та педагогічної майстерності продемонстрували учителі м. Кременчука О. П. Шевченко (використання дискусії на уроках літератури), С. В. Яцина (застосування скрапбуків та лепбуків на уроках словесності), І. Б. Каткова (евристичний метод вивчення орфографії), О. М. Лашина (едьютеймент як ефективна технологія розвитку творчого потенціалу), О. Г. Суворова, І. І. Афанасьєва (використання Google Classroom), О. Г. Устименко (використання ігрових технологій), Н. М. Крикунова (технологія шестикутного навчання) та М. В. Федота із Піщанської ОТГ (сучасні тренажери на уроках літератури).

Обласний семінар спрямований на вдосконалення професійно-особистісного розвитку, самовдосконалення та самореалізації вчителя-філолога.

Під час семінару Т. І. Ніколашина провела профорієнтаційну роботу в ліцеях № 10 «Лінгвіст», № 5 ім. Т. Г. Шевченка, № 6 «Правобережний» м. Кременчука.

Відеосюжет дивіться за покликанням:

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *