Кафедра журналістики провела для школярів медіатренінг із коміксової журналістики
16 лютого 2024 р. факультет української філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка підготував для старшокласників міста й області низку креативних локацій.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/фото1_n.jpg)
У День єднання відбулася урочиста Академія з нагоди відкриття Навчально- наукового інституту іноземних мов. Усі факультети університету не лише прийшли привітати колег, а й підтримали їх, зорганізувавши тематичні локації, присвячені країнам-партнерам університету.
Факультет української філології та журналістики мав особливу місію – представити Україну як рівну партнерку країн Європейського Союзу, Америки та Азії.
Кафедра журналістики запросила охочих старшокласників на чергове засідання Медіалабораторії, яке присвятили українській коміксовій журналістиці.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/фото2.jpeg)
На зустріч завітали вихованці зразкового художнього колективу гуртка літератури та публіцистики «Діалог» (керівниця – Яна Лебідь), вихованці зразкового художнього колективу гуртка «Юний журналіст» ОЦЕВУМ (керівниця – Ірина Синягівська), комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 Полтавської міської ради Полтавської області» разом з учителями (директорка – Тамара Жага), Ліцею №14 «Здоров’я» Полтавської міської ради (директорка – Віра Піддубна).
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/фото3.jpeg)
Старша викладачка кафедри журналістики Оксана Зелік ознайомила учасників зібрання з етапами становлення коміксової журналістики, розповіла про комікси «Палестина» Джо Сакко і «Маус» Арта Шпіґельмана, про тематичну розмаїтість української коміксової журналістики.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/фото4.png)
Практична частина роботи була присвячена аналізу журналістських матеріалів, написаних у жанрі коміксу. Для роботи обрали сайт «Заборона.юа», на якому представлені комікси на актуальні суспільно-політичні події. Так, увагу школярів привернули комікси «Слова, які я більше не скажу: комікс Анастасії Оприщенко про роботу горя після втрати», «Невидимки: комікс Анастасії Оприщенко про життя після ампутації», «Каміння, що говорить з нами. Як відноситися до пам’ятників колоністам, тиранам і диктаторам», серія коміксів про життя в Криму під час війни та ін.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/фото5.png)
Старшокласників зацікавили виражальні особливості цього жанру, поєднання малюнку із інтерв’ю, репортажем, тревелогом, розслідуванням і т. ін, вони обговорювали, чи може комікс формувати певні правила поведінки у суспільстві.
Жваво учні, учителі і викладачі кафедри обговорювали теми, які б старшокласники хотіли актуалізувати, обравши для комунікації із полтавцями.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/фото6.jpeg)
Зустріч видалася цікавою, пізнавальною, креативною. Школярі вчилися обирати теми для журналістських матеріалів, спираючись не лише на свої інтереси, а й на запити цільової аудиторії.
Завідувачка кафедри журналістки професорка Світлана Семенко запросила школярів на навчання в ПНПУ імені В. Г. Короленка за акредитованими освітніми програмами, а також закликала брати участь у творчих проєктах кафедри журналістики, як от «Конкурс “Звитяга” на пошану Євгена Перепелиці», «Конкурс соціальної реклами читання», «МедіаТерра», «Допис в газету», «Теревені» та ін.
Після зустрічі викладачі кафедри журналістики провели індивідуальні консультації з учнями, які працюють над дослідницькими і журналістськими проєктами.
Запрошуємо всіх охочих долучатися до роботи Медіалабораторії!