Професорка Ольга Ніколенко взяла участь у культурному заході в Seisen University (Японія) на підтримку України

21 травня 2024 року в Seisen University (Японія) відбувся культурний захід для представників японської громадськості на підтримку України.  

Захід був присвячений виставці малюнків українських дітей «Час у якому ми живемо», яку відкрито для глядачів у першому корпусі університету з 9 травня 2024 року по 5 червня 2024 року.

https://www.seisen-u.ac.jp/event/nid00001274.html

Головна мета культурного заходу в Seisen University – розповісти про значення мистецтва для українських дітей під час війни, представити творчі роботи юних художників з України, а також допомогти відновленню Херсонської спеціалізованої школи № 24 із поглибленим вивченням математики, фізики та англійської мови.

Ініціаторами й організаторами культурного заходу в Seisen University стали  професорка Madoka  Inoue (Seisen University), віце-президент, професор Susumu Nonaka (Saitama University), професорка Ольга Ніколенко (Полтавський національний університет імені В.Г. Короленка).

Модераторкою виступила професорка Madoka  Inoue (Seisen University), перекладачем – віце-президент, професор Susumu Nonaka (Saitama University), лекторкою – професорка Ольга Ніколенко (Полтавський національний університет імені В.Г. Короленка).

До заходу приєдналися (онлайн) педагоги, учнівська і студентська молодь із м. Херсона, м. Полтави, м. Вільнянська Запорізької області.

Перед шановним зібранням у Seisen University виступила директорка Херсонської спеціалізованої школи № 24 із поглибленим вивченням математики, фізики та англійської мови Марина Степанова. Вона розповіла про нелегке життя школи у воєнний час і висловила глибоку вдячність організаторам заходу та всім японським людям за небайдужість та готовність надати допомогу.

Консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Херсонської міської ради Ярослава Андрейко, яка багато зробила для того, щоб творчі роботи херсонських учнів побачили в Україні та Японії, зазначила: «Прийміть щирі слова подяки з глибини мого серця. Бути наодинці в скрутному становищі робить його ще важчим. Мати підтримку, яка надходить від вас, додає віри й надії на майбутнє і відновлення, повернення до звичайного життя…». 

Перед учасниками зібрання виступив також один із авторів малюнків – учень 7 класу ліцею «Потенціал» Вільнянської міської ради Запорізької області Данііл Рабуш. Він розповів про своє навчання і захоплення мистецтвом під час війни, а також висловив подяку японському народу від імені усіх дітей України за міцну підтримку.

У межах культурного заходу докторка філологічних наук, професорка, завідувачка кафедри світової літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Ольга Ніколенко прочитала для японської громадськості лекцію на тему «Сучасна історія в малюнках українських дітей». На прикладі дитячих малюнків Ольга Миколаївна розповіла про події, що відбуваються в Україні після 24 лютого 2022 року, – окупацію і звільнення Херсона, героїчну оборону Харкова, руйнування Каховського водосховища та його наслідки, окупацію Луганська, масове переміщення українців, освіту під час війни. Професорка Ольга Ніколенко зауважила: «За малюнками українських дітей можна вивчати сучасну історію після 24 лютого 2022 року. Це не тільки історія бойових дій, руйнувань, жаху, смерті. Але це ще й історія мужності, стійкості, людяності. Ці дитячі малюнки сповнені різними емоціями, але передусім ви побачите в них палке бажання дітей жити, любов до своєї країни і надію на мир».

До заходу в Seisen University приєдналася працівниця міста Сайтама Akiko Soma, яка була організаторкою виставки українського дитячого живопису в місті Сайтама.

До цікавого культурного заходу долучилися (онлайн) учителька зарубіжної літератури ліцею «Потенціал» Вільнянської міської ради Запорізької області Лілія Шулякова, мама Данііла – Лілія Рабуш, а також студенти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, які на базі Науково-методичного центру якості вивчення англійської мови та зарубіжної літератури мали змогу почути голоси Японії та різних регіонів України.   

У 2023 р. всеукраїнський науково-методичний журнал «Зарубіжна література в школах України» провів творчий конкурс для дітей України на тему «Час, у якому ми живемо». Ідея і організація конкурсу – професорка Ольга Ніколенко, головний редактор журналу Дмитро Лебедь. Частина малюнків, які були надіслані на конкурс, потрапили до Японії. Вони відображають важкі події в Україні після 24 лютого 2022 року, а також почуття і мрії українських дітей. 

Із виставкою малюнків українських дітей в Seisen University ознайомився репортер японської газети «Mainichi», який написав статтю «77 робіт із молитвами про мир: виставка українського дитячого живопису в Seisen University». 

https://mainichi.jp/articles/20240510/ddl/k13/040/013000c

Виставка малюнків українських дітей викликала резонанс у Японії. Її побачили раніше в різних закладах (University of Tokyo, Kyoto University, Saitama University, Sophia University). Незабаром її побачать в Seisen Jogakuin University (Нагано), University of the Sacred Heart (Токіо), Школі Seisen для молодших і старших класів (Токіо) та ін.

Українські діти й педагоги сердечно дякують організаторам виставки в Seisen University і всім японцям за міцну підтримку України,  а також за допомогу для відновлення Херсонської спеціалізованої школи № 24 із поглибленим вивченням математики, фізики та англійської мови!

You may also like...