Відбувся другий студентський українсько-японський семінар про національні літератури та культури
10 грудня 2024 року відбувся другий міжнародний (англомовний) науковий семінар на тему «How does World Literature Change Us and the World?» («Як світова література змінює нас і світ?»). У ньому взяли участь близько 40 студентів трьох університетів – Saitama University (Japan), Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка і Львівського національного університету імені І. Франка. Організатори семінарів – професор, віце-президент Susumu Nonaka (Saitama University), професорка, завідувачка кафедри світової літератури Ольга Ніколенко (ПНПУ імені В.Г. Короленка), професорка, завідувачка кафедри світової літератури Лідія Мацевко-Бекерська (ЛНУ імені І. Франка).
У цей день студенти мали змогу ближче познайомитися один з одним, а також більше дізнатися про університети і систему навчання в Україні та Японії. Студентки Вікторія Бєдова (група ІН-38, спеціальність 014 Середня освіта (Мова і література (англійська)) і Дарина Вовк (група ІН-48, спеціальність 014 Середня освіта (Мова і література (англійська)) поділилися досвідом академічної мобільності в Saitama University у 2023 і 2024 роках, висловили глибоку вдячність Saitama University та ПНПУ імені В.Г. Короленка за можливості навчання в міжнародному контексті. З боку ПНПУ імені В.Г. Короленка в семінарах беруть участь здобувачі освіти першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів освіти зі спеціальностей «Середня освіта (Мова і література (англійська))», «Середня освіта (Українська мова і література)», «Германські мови і літератури (переклад включно, перша – англійська)», «Журналістика».
Під час другого семінару студенти прослухали дві лекції професорів. Професорка, завідувачка кафедри світової літератури Лідія Мацевко-Бекерська (ЛНУ імені І. Франка) представила яскраву лекцію на тему «Літературний Львів». Вона висвітлила історію і культуру Львова, розкрила значення видатних митців (Іван Франко, Станіслав Лем, Богдан-Ігор Антонич, Андрій Содомора), життя і творчість яких тісно пов’язані зі Львовом.
Професор, віце-президент Susumu Nonaka (Saitama University) виступив із дуже цікавою лекцією на тему «Рефлексія щодо Українського тижня в Японії 2023 року: до гармонії між національною та світовою літературами». Він розповів студентам про співпрацю між японськими та українськими університетами, про обмін досвідом у галузі науки та освіти, який відбувся завдяки візиту Ольги Ніколенко, Лідії Мацевко-Бекерської, Катерини Ніколенко до Японії минулого року, про видання японською мовою книжки науковиць «Голоси з України» про національну культуру і літературу (перекладачі Susumu Nonaka, Michiko Komiya, 2024, Saitama University).
Основна частина лекції професора Susumu Nonaka була присвячена порівнянню національних (української, японської) літератур, їхньому впливу на світовий літературний процес. На прикладі новели Акутаґави Рюноске «Павутинка» професор Susumu Nonaka продемонстрував взаємозв’язки національних літератур, що дуже вразило слухачів.
Усі студенти були активними, брали участь в обговоренні питань, порушених у лекціях професорів. Серія зимових семінарів триває. Шість англомовних студентських семінарів заплановані протягом грудня 2024 – січня 2025 р. Щиро дякуємо професорам і студентам за чудову співпрацю!