Аспірантка Марина Дерій успішно пройшла навчання в Данії в межах програми академічної мобільності Erasmus+
Аспірантка кафедри світової літератури ПНПУ імені В.Г. Короленка Марина Дерій (науковий керівник – проф. О.М. Ніколенко) взяла участь в академічній мобільності в межах міжнародної програми Erasmus+. Протягом осінньо-зимового семестру (з 12 серпня 2019 р. по 20 грудня 2019 р.) вона навчалася й здійснювала наукове дослідження в Університеті UCC(м. Копенгаген, Данія).
Під час перебування в одному з найкращих університетів Європи Марина Дерій опанувала декілька фундаментальних і прикладних дисциплін: The Nordic Model – Tracing the DNA of Democracy in the Danish Education tradition (про фундаментальні цінності освіти в Данії, компетентності в європейському освітньому мисленні, роль мистецтва в освіті, мультимодальність, порівняльні навчальні дослідження); Innovation Lab (про інновації в навчанні та в перспективі суспільства, розвиток інноваційних компетентностей, способи формування критичного мислення); English language teaching 2: Processes in language acquisition and communication skills (про розвиток комунікативних умінь і навичок, сучасні методи й технології навчання іноземних мов, створення системи мультилінгвальної освіти) та ін.
Марина Дерій поділилася враженнями про набутий досвід: «Університет вразив мене своєю інноваційністю та абсолютно відмінною від нашої системою освіти й викладання. У Данії я зрозуміла, що стати професійним викладачем означає бути здатним вирішувати конкретні питання та бути активним у розвитку освіти й у співпраці з іншими. Це означає, що викладач повинен бути інноваційним у своїй щоденній практиці. Окрім того, викладач повинен заохочувати студентів ставати інноваційними громадянами, що вимагає від викладача не тільки бути інноваційним у своєму викладанні, але й розуміти дидактику інновацій та направляти інноваційні процеси навчання. Навчальні курси розкрили мої можливості у використання інноваційних технологій, я навчилася працювати у нових для себе програмах, що допоможе мені в подальшій науковій та викладацькій роботі. У процесі навчання в Університеті UCCбільшість завдань спрямовані на групову роботу, тому після роботи в класі більшість груп збиралися і працювали разом, без викладача. Цілковитою несподіванкою для мене стало те, що данські студенти не отримують оцінок упродовж навчання, здебільшого працюють в групах, але потім виконують проекти, які потім оцінюються викладачами. Ми мали по 3-5 проєктів на семестр, кожен із яких мав стати колективною роботою, містити креативність та оригінальність мислення. Взагалі, переважна частина навчання пов’язана з практичною частиною, фокусується на використання знань на практиці, тренування, приклади тощо. А ще в Університеті UCCпроводиться багато воркшопів та культурних вечорів для встановлення дружніх стосунків між студентами з усього світу».
Згідно з програмою курсу Nordic Model Марина Дерій мала змогу пройти практику в данській школі, що дало їй уявлення про шкільну систему освіти в Данії: «Багато видів діяльності на уроках у данській школі були новими та надзвичайно цікавими для мене: навчання через мистецтво та гру, обговорення важливих для дітей проблем тощо».
Університет UCCмає чудову наукову базу, до якої мають доступ усі, без винятку, студенти та викладачі закладу. Марина Дерій мала змогу працювати над темою дисертації, зібрати матеріали для розділів наукового дослідження та попрацювати у відділі бібліотеки для викладачів, де зібрані сучасні навчальні та наукові матеріали.
Протягом навчання за кордоном Марина Дерій та інші студенти з України активно підтримували зв’язки з Товариством дансько-української дружби. Марина Дерій взяла участь у святі Першого дзвоника української школи «Ластівка» та в культурних заходах, які організувала дансько-українська спільнота. Під час святкування Дня Незалежності України 24 серпня Посол України в Данії Михайлом Видойник люб’язно запросив українських студентів відвідати Посольство України в Данії, де молодь поділилася враженнями від міжнародної програми Erasmus+, а Михайло Видойник розповів про укріплення зв’язків між Україною та Данією та плани на майбутнє.
Міжнародна програма Erasmus+ сприяє розвитку української освіти й науки, а також зміцненню культурних взаємин між Україною та країнами Європи.