Студентка педагогічного університету Валерія Магда взяла участь у семінарі для журналістів
19–22 травня 2021 р. студентка факультету філології та журналістики (група Ж–31) Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Валерія Магда брала участь у роботі семінару-тренінгу для студентів журналістики «Висвітлення проблематики торгівлі людьми в медіа».
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/05/Магда1.png)
Захід організували Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні в рамках міжнародного проєкту THALIA, який реалізується одночасно у 7 країнах (Норвегія, Фінляндія, Латвія, Естонія, Україна, Польща, Російська Федерація).
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/05/Магда3.png)
Роботу семінару координували: національний експерт, тренер з протидії торгівлі людьми, керівник правозахисної ГО «Велес+» Віктор Вальчук, старша спеціалістка з питань політики та адвокаціі Програми захисту мігрантів Агенції ООН з питань міграції Вікторія Мазуренко, доцент Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, викладач соціальної та правозахисної медіадіяльності, заслужений працівник освіти України Костянтин Шендеровський.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/05/Магда4.png)
Під час роботи семінару студенти із різних університетів України розглядали такі теми: «Торгівля людьми: поняття, масштаби та головні завдання медіа в Україні», «Торгівля людьми: боротьба та протидія в Україні. Актуалізація джерел інформації для журналістів», «Торгівля людьми: медіаматеріали про людей, які постраждали, яким допомогли…», «Роль інформації в протидії торгівлі людьми»
У рамках тренінгу відбулася пресконференція «Сучасні виклики у протидії торгівлі людьми в Україні». На ній виступали спікери з ключових інституцій, які протидіють цьому явищу та борються з ним в Україні: уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, заступниця Міністра соціальної політики України з питань євроінтеграції Ольга Ревук, полковник поліції, заступник начальника 2-го управління (організації боротьби з торгівлею людьми) Департаменту міграційної поліції Національної поліції України Олег Рикун, членкиня Ради Всеукраїнської Коаліції громадських організацій з протидії торгівлі людьми Анжела Литвиненко, віцепрезидентка громадської організації «Ла Страда-Україна» Катерина Бороздіна. Студенти мали можливість задати експертам питання з проблематики зустрічі.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/05/Магда7.png)
25 студентів з різних університетів України для участі у тренінгу не лише пройшли конкурсний відбір, а й протягом роботи семінару виконували навчальні завдання, обмінювалися думками та ідеями, обговорювали концепції представлення матеріалів з теми.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/05/Магда5.png)
«Семінар дав комплексне розуміння проблеми торгівлі людьми. Спікери з державних і громадських інституцій говорили про найважливіші аспекти при висвітленні цього явища в медіа. Тренінг допоміг глибше розібратися в темі, з’ясувати роль медій та інформаційних кампаній у протидії торгівлі людьми», – відзначає Валерія Магда.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/05/Магда6.png)
Протягом наступних двох тижнів студенти-учасники працюватимуть над підготовкою конкурсних робіт на тему торгівлі людьми.