Відбувся міжнародний науковий семінар для аспірантів-філологів ЛНУ імені І. Франка, ПНПУ імені В.Г. Короленка і Хоккайдо Університету (Японія)
3 грудня 2021 року відбувся міжнародний науковий семінар «Сучасні методи й методики філологічних досліджень» для здобувачів третього рівня вищої освіти (доктор філософії) за спеціальністю 035 Філологія.
Організатори заходу – кафедра світової літератури Львівського національного університету імені І. Франка (завідувачка кафедри професорка Лідія Мацевко-Бекерська) і кафедра світової літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка (завідувачка кафедри професорка Ольга Ніколенко).
Із вітальним словом до учасників звернулася завідувачка кафедри світової літератури професорка Лідія Мацевко-Бекерська, яка розповіла про тривалу співпрацю кафедри світової літератури ЛНУ імені І. Франка і кафедри світової літератури ПНПУ імені В.Г. Короленка в межах підписаної угоди (дію продовжено в 2021 р.) про співробітництво в галузі науки і освіти, що передбачає, зокрема, апробацію дисертаційних досліджень.
Завідувачка кафедри світової літератури професорка Ольга Ніколенко висловила вдячність за плідні творчі стосунки між кафедрами обох університетів, а також представила наукові взаємини кафедри світової літератури ПНПУ імені В.Г. Короленка і Slavic-Eurasian Research Center, (Хоккайдо Університет, Японія), між якими було укладено угоду про співпрацю 2019 р.
У семінарі взяли участь аспіранти і викладачі ЛНУ імені І. Франка, ПНПУ імені В.Г. Короленка, а також аспірант Masayuki Uemura із Хоккайдо Університету (м. Саппоро, Японія).
Під час семінару було виголошено і обговорено доповіді аспірантів. Ярина Опрісник (науковий керівник – доцент Ірина Сенчук, ЛНУ імені І. Франка) представила ґрунтовну доповідь на тему «Аудіо-візуальність образотворення в романах Кадзуо Ішіґуро», в якій проаналізувала візуальні метафори, виразні деталі, панорамне зображення, фокус авторської точки зору та інші складники індивідуального стилю японського митця, лауреата Нобелівської премії.
Masayuki Uemura (науковий керівник – Dr. Daisuke Adachi, Slavic-Eurasian Research Center, Хоккайдо Університет, Японія), виголосив доповідь на тему «Образ козацтва в художній літературі на прикладі творів І. Котляревського і М.Гоголя». Він зробив цікаві типологічні зіставлення «Енеїди» і «Тараса Бульби» в аспектах героїзації минулого, образотворення, полемічності, карнавальності, гротеску, сміхової народної культури та ін.
В обговоренні доповідей аспірантів виступили професорка Ольга Бандровська, професорка Лідія Мацевко-Бекерська, професорка Ольга Ніколенко, доцент Ярема Кравець, доцентка Діана Мельник, аспірантка Марина Дерій та ін.
Протягом семінару відбувся плідний діалог між науковцями різних університетів і країн, в результаті якого були представлені український погляд на творчість японського письменника К. Ішіґуро і японський погляд на творчість українських письменників І. Котляревського і М. Гоголя. Досвід міжкультурної наукової комунікації дав поштовх молодим дослідникам до подальших студій.
Семінари для аспірантів-філологів, організовані ЛНУ імені І. Франка та ПНПУ імені В.Г. Короленка за участі здобувачів і викладачів Хоккайдо Університету (Японія), будуть продовжені протягом весняного семестру 2022 р.