Професорка Ольга Ніколенко розповіла школярам про розвиток театрального мистецтва у Франції та в Україні
4 квітня 2022 року відбулося чергове заняття у Всеукраїнській школі онлайн із зарубіжної літератури, на якому докторка філологічних наук професорка завідувачка кафедри світової літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Ольга Ніколенко розповіла учням про розвиток театрального мистецтва у Франції та в Україні.
Предметом розмови стала комедія Мольєра «Міщанин-шляхтич», яка увійшла до скарбниці світової драматургії. Її вивчають за програмою із зарубіжної літератури (2017, автори – О.М. Ніколенко та ін.) у 8 класі.
Ольга Миколаївна розпочала свою розповідь із цікавих фактів про український театр «Березіль», 100-річчя якого відзначають у цей надскладний для нашої держави час. Творцями театру «Березіль» у м. Харкові були режисер Лесь Курбас і драматург Микола Куліш, які вважали, що новий український театр має спиратися на найкращі європейські та вітчизняні традиції. Тому комедія Мольєра «Міщанин-шляхтич» вплинула на естетичні пошуки митців, які трагічно загинули під тиском радянської влади.
Під час заняття учні дізналися про український переклад п’єси, який зробила Ірина Стешенко – перекладачка і акторка, котра розпочала свій творчий шлях у театрі «Березіль» разом із Лесем Курбасем.
Ольга Ніколенко наголосила: «За право української молоді читати, знати світову класику, бути освіченими, а не бездумними гвинтиками державного механізму, було заплачено кров’ю цих людей і багатьох інших українців. І нині це право знов треба обстоювати. Тому будемо вдячні всім, хто сьогодні стоїть в обороні України і дає нам можливість читати найкращі книжки світу».
Школярі дізналися про жанрові особливості п’єси «Міщанин-шляхтич», її образну систему і художнє новаторство Мольєра в межах літературного напряму класицизму.
Особливий інтерес в учнів викликав культурний контекст комедії «Міщанин-шляхтич». Ольга Миколаївна повідомила про деталі вбрання й побуту героїв і героїнь твору, а також про роль балету, музику для якого створив композитор Жан-Батист Люллі.
Заняття відбувалося у живій, невимушеній атмосфері із використанням інтерактивних вправ, що спонукали юних слухачів до активного діалогу.
Найкращі книжки світу і Всеукраїнська школа онлайн надихають українську молодь на прекрасне, формують духовний світ сучасної української нації!
Перегляд за покликанням: