Онлайн-семінар ректора Університету м. Гайдельберґ (Німеччина) для студентів факультету філології та журналістики й учнів
12 травня 2022 року на платформі Zoom відбувся семінар професора Hans-Werner Huneke, ректора Педагогічного університету м. Гайдельберґ(Pädagogische Hochschule Heidelberg, University of Education)для студентів факультету філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка й учнів Наукового ліцею №3 м. Полтави.
Заняття було організоване завідувачкою кафедри англійської та німецької філології ПНПУ імені В. Г. Короленка Мариною Зуєнко за сприяння начальниці Відділу інноваційної діяльності та міжнародних зв’язків доцентки Ірини Когут. Ця зустріч стала можливою завдяки партнерству ПНПУ імені В. Г. Короленка в міжнародному проєкті Erasmus + КА2 «Розвиток потенціалу вчителів іноземної мови як шлях для впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції України» (610427-EE-2019-EPPKA2-CBHE-JP).
Професор Hans-Werner Huneke провів семінар на тему “Heidelberg und Leute” німецькою мовою, в якій взяли активну участь ліцеїсти під керівництвом заступниці директора з навчально-виховної роботи Наукового ліцею № 3 м. Полтави, вчительки німецької мови, методистки Олесі Вовченко. До заходу були залучені випускники полтавських шкіл, які призвичаюються до іншомовного університетського середовища на факультеті філології та журналістики.
У своєму вітальному слові деканка факультету філології та журналістики Оксана Кирильчук наголосила на плідній співпраці між університетами-партнерами з оновлення освітніх програм згідно з європейськими вимогами Erasmus+ проєктів.
Студенти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів факультету філології та журналістики, які опановують дисципліни «Вступ до методології CLIL», «Методологія CLIL у контексті освітніх технологій» у рамках реалізації міжнародного проєкту, мали можливість брати участь у занятті та проаналізували його структуру щодо використання елементів методики CLIL (предметно-мовне інтегроване навчання) в дії.
З 2021 року в рамках реалізації міжнародного проєкту Erasmus + КА2 дисципліну «Методологія CLIL у контексті гуманітарних наук» для аспірантів викладає докторка філогічних наук, професорка Ольга Ніколенко, для магістрантів – докторка філологічних наук, доцентка Марина Зуєнко, для студентів бакалаврату – кандидатка філологічних наук, доцентка Ірина Тимінська.
Висловлюємо глибоку подяку Національному офісу в Україні Erasmus+, зокрема координаторці проєктів Світлані Шитіковій та менеджеру проєкту “MultiEd” Олександрі Головко, за долучення до цікавих проєктів і обміну досвідом із закордонними колегами задля покращення філологічної освіти у ЗВО України.