У межах «Форуму видавців – 2019» відбувся міжрегіональний круглий стіл «Зарубіжна література в Новій українській школі» за участі авторського колективу під керівництвом професора Ольги Ніколенко

18 вересня 2019 року в межах міжнародного книжкового ярмарку «Форум видавців» у м. Львові відбулася зустріч освітян із авторським колективом підручників і посібників під керівництвом професора Ольги Ніколенко.

У міжрегіональному круглому столі «Зарубіжна література в Новій українській школі» взяли участь учителі, методисти, голови методичних об’єднань Львівської, Тернопільської, Волинської областей. Захід відбувся на базі Львівської середньої спеціалізованої школи-інтернату імені Соломії Крушельницької. Організаторами круглого столу стали видавництво «Грамота» (директорка Людмила Чічановська), всеукраїнський журнал «Зарубіжна література в школах України» (головний редактор і видавець Дмитро Лебедь), методист Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, авторка підручників і посібників Людмила Ковальова. 

Під час круглого столу керівник авторського колективу, доктор філологічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Ольга Ніколенко наголосила на виключній ролі зарубіжної літератури у вихованні свідомості юного покоління громадян України, формуванні їхнього критичного мислення й моралі, прилученні до духовних здобутків людства. Ольга Ніколенко розповіла про нові видання для вчителів та учнів, створені авторським колективом у видавництві «Грамота» 2019 року: підручники із зарубіжної літератури для 11 класу (рівень стандарту і рівень профільний), зошит для контрольних робіт із зарубіжної літератури для 11 класу, онлайн-платформа до підручників для 11 класу, підручник із зарубіжної літератури для 6 класу, посібники-хрестоматії для 5-6 класів  «Антологія. Фольклор, міфи і легенди в шкільному курсі літератури», «Антологія. Казка в шкільному курсі літератури», «Сучасна художня література» та інші. Усі видання рекомендовані до використання в закладах середньої освіти Міністерством освіти і науки України.

Учителька німецької мови і зарубіжної літератури Наукового ліцею № 3 Полтавської міської ради, авторка підручників і посібників із зарубіжної літератури, перекладачка Катерина Ніколенко представила учасникам міжрегіонального круглого столу невідомі грані антиутопій Джорджа Орвелла в англійському та українському контекстах.

Під час «Форуму видавців – 2019» авторський колектив під керівництвом Ольги Ніколенко отримав сигнальні примірники нового підручника із зарубіжної літератури для 11 класу (рівень стандарту) мовами національних меншин України (угорською, румунською, молдовською). 

У творчій і невимушеній атмосфері педагоги та науковці мали можливість обмінятися своїми ідеями, думками, досвідом. На зустрічі панував дух єднання заради збереження Мистецтва Слова для українських дітей.

You may also like...