Викладачі кафедри української мови взяли участь у VІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Українська мова у світі»
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/11/01-2-1024x538.jpg)
До Дня української писемності та мови, який світова спільнота вже традиційно відзначатиме 09 листопада 2022 року, відбулася VІІ Міжнародна науково-практична конференція «Українська мова у світі», зорганізована Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) Національного університету «Львівська політехніка» за підтримки Світового конгресу українців та Світової федерації українських жіночих організацій. Цьогоріч наукове дійство в змішаному форматі об’єднало 35 докторів наук та 118 кандидатів наук із понад 38 країн світу.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/11/02-2-1024x688.jpg)
Представниками Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка стали викладачі кафедри української мови, які активно долучилися до роботи панельної дискусії «Українська мова як світова: реальна перспектива чи фантазія?». З-поміж актуальних питань, порушених під час дискусії, жваве обговорення викликали проблеми збереження та поширення української мови серед діаспори, визнання її в державних системах освіти, дотримання норм чинного в Україні мовного законодавства.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/11/03-2-1024x683.jpg)
Своєрідною родзинкою щорічного наукового форуму є секційні засідання у форматі «світових кафе», які дають унікальну змогу україністам із різних країн установити плідні наукові контакти й об’єднати зусилля щодо вдосконалення теорії та методики навчання й викладання української як рідної та іноземної мови.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/11/04-2-1024x682.jpg)
Одним із найвагоміших аспектів цьогорічних комунікативних майданчиків стало напрацювання рекомендацій щодо цілісної стратегії розвитку й популяризації української мови у світовому контексті. Так, к. філол. н. Руслана Шрамко долучилася до розробки конкретних кроків із підтримки урядом та МОН України українознавчих студій, випрацювання й затвердження Державного стандарту з української мови як іноземної та його імплементації в європейський контекст.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/11/05-1-461x1024.jpg)
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/11/06-1-461x1024.jpg)
Означений формат VІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Українська мова у світі» дав змогу всім учасникам обмінятися досвідом, висловити свої міркування щодо надзвичайно гостро відчутних сьогодні проблем, пов’язаних із викладанням та функціюванням української мови в Україні та світі. Щиро дякуємо шановним організаторам конференції за невпинний поступ на шляху до утвердження престижу рідної мови та бажаємо учасникам науково-просвітницького пленеру подальших звершень, що наближають беззаперечну перемогу України!