Викладачі кафедри української мови взяли участь у VІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Українська мова у світі»
До Дня української писемності та мови, який світова спільнота вже традиційно відзначатиме 09 листопада 2022 року, відбулася VІІ Міжнародна науково-практична конференція «Українська мова у світі», зорганізована Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) Національного університету «Львівська політехніка» за підтримки Світового конгресу українців та Світової федерації українських жіночих організацій. Цьогоріч наукове дійство в змішаному форматі об’єднало 35 докторів наук та 118 кандидатів наук із понад 38 країн світу.
Представниками Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка стали викладачі кафедри української мови, які активно долучилися до роботи панельної дискусії «Українська мова як світова: реальна перспектива чи фантазія?». З-поміж актуальних питань, порушених під час дискусії, жваве обговорення викликали проблеми збереження та поширення української мови серед діаспори, визнання її в державних системах освіти, дотримання норм чинного в Україні мовного законодавства.
Своєрідною родзинкою щорічного наукового форуму є секційні засідання у форматі «світових кафе», які дають унікальну змогу україністам із різних країн установити плідні наукові контакти й об’єднати зусилля щодо вдосконалення теорії та методики навчання й викладання української як рідної та іноземної мови.
Одним із найвагоміших аспектів цьогорічних комунікативних майданчиків стало напрацювання рекомендацій щодо цілісної стратегії розвитку й популяризації української мови у світовому контексті. Так, к. філол. н. Руслана Шрамко долучилася до розробки конкретних кроків із підтримки урядом та МОН України українознавчих студій, випрацювання й затвердження Державного стандарту з української мови як іноземної та його імплементації в європейський контекст.
Означений формат VІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Українська мова у світі» дав змогу всім учасникам обмінятися досвідом, висловити свої міркування щодо надзвичайно гостро відчутних сьогодні проблем, пов’язаних із викладанням та функціюванням української мови в Україні та світі. Щиро дякуємо шановним організаторам конференції за невпинний поступ на шляху до утвердження престижу рідної мови та бажаємо учасникам науково-просвітницького пленеру подальших звершень, що наближають беззаперечну перемогу України!