У Центрі англійської мови та зарубіжної літератури ПНПУ імені В.Г. Короленка влаштували свято Різдвяної зірки для дітей
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/01/Фото-1-1024x683.jpg)
4 січня 2023 року факультет філології та журналістики (декан – доцент Оксана Кирильчук), Науково-методичний центр якості вивчення англійської мови та зарубіжної літератури (директор – професор Ольга Ніколенко) запросили на гостину учнів 5 класу школи № 29 м. Полтави (класний керівник – Наталія Ігнатенко).
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/01/Фото-2-1024x303.jpg)
Для них підготували свято Різдвяної зірки автори підручників із зарубіжної літератури, викладачі кафедри світової літератури – професор Ольга Ніколенко, доцент Ольга Орлова, доцент Тетяна Конєва, асистент Олексій Орлов, а також студенти факультету філології та журналістики Анна Павленко, Софія Мариноха, Вікторія Бєдова.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/01/Фото-3-1-1024x683.jpg)
Різдвяне дійство розпочалося з українських колядок, які діти й дорослі співали разом. Потім студенти натхненно декламували різдвяні вірші українських поетів, а викладач Олексій Орлов співав популярні англійські пісні.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/01/Фото-4-1024x683.jpg)
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/01/Фото-5-1024x683.jpg)
Під ялинкою у Науково-методичному центрі якості вивчення англійської мови та зарубіжної літератури зібралися літературні герої з різних країн – Лускунчик, Оксана і Вакула, фрау Холле (пані Метелиця) та інші.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/01/Фото-6-1024x683.jpg)
А ще учні побачили справжню Різдвяну зірку з Кельна і почули розповіді про культурні традиції Німеччини. Доктор філологічних наук, професор Ольга Ніколенко розповіла школярам про пам’ятки Німеччини – Кельнський собор, Веймарську бібліотеку герцогині Анни-Амалії, а також про діяльність братів Якоба і Вільгельма Ґрімм, котрі в період французької навали збирали національний фольклор і в такий спосіб захищали німецьку мову й культуру.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/01/Фото-7-1024x683.jpg)
У виконанні викладачів і студентів прозвучали популярні німецькі казки, записані братами Якобом і Вільгельмом Ґрімм: «Рапунцель», «Про рибалку і його жінку», «Колюча Ружа».
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/01/Фото-8-1024x683.jpg)
Свято завершилося англійською піснею про оленятка Рудольфа, який допомагав Санта-Клаусу розвозити подарунки для дітей. Рудольф передав подарунки й полтавським дітям.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/01/Фото-9-1024x683.jpg)
Декан факультету філології та журналістики, доцент Оксана Кирильчук тепло звернулася до учнів і побажала їм вірити в диво Різдва, яке неодмінно настане.
Різдвяна зірка горить і не згасає в серцях маленьких і дорослих українців, утверджуючи перемогу добра над злом, світла – над темрявою! Віримо!
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/01/Фото-10-953x1024.jpg)