30 березня 2023 року для студентів спеціальності 014.01 Середня освіта (Українська мова і література) проведений майстер-клас «П’ять ефективних прийомів вивчення української мови для успішної комунікації» випускницею 1997 року українського відділення філологічного факультету Іриною Кислою
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/Фото-1-5-1024x496.jpg)
Декан факультету філології та журналістики Оксана Кирильчук познайомила студентів 014.01 Середня освіта (Українська мова і література) із вчителем української мови та літератури «Ліцею № 14 «Здоров’я» Полтавської міської ради», з «Учителем 2021 року» у номінації «Українська мова та література», зі стейкхолдером Іриною Іванівною Кислою; наголосила на важливості такої зустрічі, тому що майбутні вчителі мають можливість взяти для себе методичні родзинки щодо викладання мови в Новій українській школі.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/Фото-2-5.jpg)
Доцент кафедри української мови Тетяна Ніколашина зазначила, що сучасні уроки української мови уможливлюють створення такого українськомовного середовища, у якому предметні компетентності допомагають учням максимально точно сприймати через мову світ і так само через мову виражати себе у світі.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/Фото-3-3.jpg)
Сьогодні Ірина Іванівна на майстер-класі поділиться не тільки досвідом роботи, а й відкриє світ творчої майстерності вчителя-словесника. Чому українська мова для нас головний інструмент пізнання світу? Як володіння мовою сприяє успішній самореалізації? Як зацікавити учнів, навчити і стимулювати говорити грамотно українською мовою?
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/Фото-4-3.jpg)
Учитель української мови та літератури Ірина Кисла на початку зустрічі сформулювала основні питання для вчителя: «З чим я йду на урок сьогодні? Це перше питання, яке ставлю собі щодня перед заняттями. Яким досвідом поділюся з учнями, вивчаючи чергову тему? Чи допоможу їм і далі успішно вивчати українську? Чи стануть вони на крок ближчими до вміння успішно комунікувати?».
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/Фото-5-2.jpg)
Учитель-методист розповіла чотири історії «Шукай себе у звичних речах», «Змінюй архітектуру мовлення», «Розширюй уявлення про себе», «Збагачуйся новими сенсами», а також продемонструвала ефективність використання на уроці методичні прийоми «Ланцюжок несподіваних думок», «Від простого до складного», «Синтаксична мозаїка».
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/Фото-6-1.jpg)
Багато учнів Ірини Іванівни, наслідуючи фахову майстерність педагога, обирають професію вчителя-філолога і стають студентами Факультету філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/Фото-7.jpg)
Декан факультету Оксана Кирильчук, завідувач кафедри української мови Ірина Павлова, доцент кафедри української мови Тетяна Ніколашина, студенти-філологи щиро вдячні Ірині Іванівні Кислій за розкриття таємниці авторської методики, презентацію «П’яти ефективних прийомів вивчення української мови для успішної комунікації», а також переконані у подальшій співпраці.
Такі зустрічі-тренінги із кращими учителями-словесниками Полтавщини є пріоритетним напрямом методичної та профорієнтаційної роботи кафедри української мови.