«Єднаймося в любові до українського слова»: короленківці написали XIX диктант національної єдності

8 листопада 2019 р. у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка на факультеті філології та журналістики студенти й викладачі писали ХІХ Всеукраїнський диктант національної єдності, приурочений до Дня української писемності та мови. У святковій університетській аудиторії імені Раїси Кириченко зібралися представники факультету філології та журналістики, природничого та фізико-математичного факультетів.

Микола Іванович Степаненко, ректор університету, доктор філологічних наук, професор, у вітальному слові наголосив: «Українське слово потребує захисту, але воно вселяє в нас віру і тримає нас у цьому світі. Я бажаю всім гарно впоратися з написанням диктанту. Якщо там буде якась помилка, це неважливо. Важливо – взяти участь у цьому дійстві».

Доцент кафедри української мови Тетяна Іванівна Ніколашина звернула увагу присутніх, що цьогоріч у диктанті будуть використані новації редакції Українського правопису 2019 року, тому закликала бути уважними.

«Єднаймося в любові до українського слова, бо це те, що нас об’єднує, консолідує нас, робить нас унікальними і дає змогу самоідентифікуватися у сучасному непростому світі», – зазначила заступник декана з виховної роботи факультету філології та журналістики Людмила Дейна.

Диктант національної єдності під назвою «Від бересту – до “цифри”» у студії Українського радіо читав мовознавець Олександр Авраменко. Перевірити правильність написання тексту можна за посиланням: http://ukr.radio/news.html?newsID=91500

Інші новини: