Робоча зустріч представників ПНПУ імені В. Г. Короленка в рамках проєкту Erasmus+ MultiEd: контроль якості імплементації проєкту
На запрошення Тартуського університету (Естонія) очільниця факультету філології та журналістики Оксана Кирильчук, завідувачка кафедри англійської та німецької філології Марина Зуєнко (менеджерка проєкту MultiEd) взяли участь у робочих засіданнях з контролю якості імплементації міжнародного проєкту «Розвиток потенціалу підготовки учителів іноземної мови як шлях до впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції України» / “Foreign Language Teacher Training Capacity Development as a Way to Ukraine’s Multilingual Education and European Integration” (610427-EPP-1-2019-1-EE-EPPKA2-CBHE-JP ).
З 16 по 19 серпня 2023 року на базі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка університети-партнери звітували щодо етапів реалізації проєкту. Представники від університетів-партнерів з України демонстрували результати роботи в межах міжнародного проєкту на інституційному рівні: розробка «Положення про багатомовну освіту», оновлення освітніх програм першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти для вчителів іноземних мов, а також освітніх програм третього рівня (доктор філософії) вищої освіти.
Учасників зібрання привітав ректор Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Богдан Буяк, який наголосив на важливості реалізації міжнародного проєкту для кожного університету в контексті употужнення освітнього середовища та матеріально-технічної бази задля підвищення конкурентоспроможності випускників на ринку праці.
16 серпня 2023 року представники українських університетів розпочали роботу з перевірки якості виконання робочих пакетів та підготовки загального звіту. Викладачі ПНПУ імені В. Г. Короленка прозвітували про оновлення освітніх програм ЗВО «Середня освіта (Мова і література (англійська) та мова і література (німецька)», «Середня освіта (Мова і література (англійська)», «Середня освіта (Українська мова і література та мова і література (англійська)», «Філологія (Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська)». Нині освітні програми з навчання іноземних мов у ПНПУ імені В. Г. Короленка є унікальними через поєднання власних столітніх традицій навчання іноземних мов, сучасних технологій викладання та практичного досвіду з мовно-предметного інтегрованого навчання, який викладачі ПНПУ отримали під час стажувань у провідних ЗВО Естонії, Німеччини, Великої Британії.
Знаковою подією 17 серпня 2023 року стала онлайн-зустріч з координаторкою міжнародного проєкту Національного офісу Erasmus+ в Україні Світланою Шитіковою, яка заслухала звіти університетів-партнерів, звернула увагу на стійкість упровадження проєкту та наголосила на нових викликах у реалізації міжнародних проєктів для України у статусі асоційованого партнера ЄС.
Представниця від Міністерства освіти та науки України Ольга Онишко відзначила важливість результатів проєкту MultiEd для розробки Закону про використання англійської мови.
18-19 серпня 2023 року тривала робота над аналізом ефективності результатів упровадження проєкту MultiEd. У онлайн форматі до обговорення долучилися Dr. Susan Garton (Aston University), Dr. Jutta Rymarczyk (Heidelberg University of Education), які заслухали питання імплементації електронного курсу “CLIL Methodology” на MOODLE платформах університетів, обговорили якість викладання нових й оновлених освітніх компонентів, розроблених на основі методології мовно-предметного інтегрованого навчання.
Усі учасники робочих засідань з контролю якості результатів проєкта отримали сертифікати від Тартуського університету.
Членами робочих засідань стали представники українських університетів: Запорізький національний університет, Полтавський національний університет імені В. Г. Короленка, Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Черкаський національний університет імені Б. Хмельницького, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Горлівський інститут іноземних мов Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет», Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна.
Для учасників зібрання були організовані оглядові екскурсії по університету, місту та візит до Збаразького замку XVII ст.
Команда ПНПУ імені В. Г. Короленка висловлює щиру подяку за постійну допомогу й конструктивні поради координаторці проєкту від Тартуського університету Олександрі Головко, координаторці міжнародних проєктів Національного офісу Erasmus + Світлані Шитіковій та за організацію зустрічей ректорату Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, зокрема ректору проф. Богдану Буяку, проректору з наукової роботи проф. Ірині Задорожній, менеджерці проєкту проф. Любові Струганець та усій команді університетів-партнерів MultiEd. Успішне адміністрування проєкту здійснюється ректоратом ПНПУ імені В. Г. Короленка проф. Мариною Гриньовою, проректором з наукової роботи Василем Фазаном, колективом факультету філології та журналістики, кафедрою англійської та німецької філології, навчально-методичним відділом та відділом інноваційної діяльності та міжнародних зв’язків.