Онлайн-лекція відомого українського перекладача Максима Стріхи
2 листопада 2023 року студенти бакалаврського та магістерського рівнів спеціальності 035.041 Філологія (Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська) та викладачі факультету філології та журналістики долучилися до онлайн-лекції відомого українського політичного діяча, викладача, науковця та перекладача Максима Стріхи на тему «Український переклад і перекладачі: між літературою та націєтворенням».
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/1-1.png)
Як перекладач творів зарубіжних письменників на українську мову, Максим Стріха отримав премії Кабінету міністрів України імені Максима Рильського та Пантелеймона Куліша. У перекладознавстві він сформулював і обґрунтував концепцію націєтворчої функції українського художнього перекладу, яку виклав у книзі «Український переклад і перекладачі: між літературою та націєтворенням».
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/2-1.png)
Під час лекції студенти та викладачі факультету ознайомилися з історією українського перекладознавства, відомими українськими перекладачами та їхнім внеском у розвиток української перекладацької науки. Особливу увагу Максим Стріха приділив увагу перекладачам ХІХ-ХХ ст., чия діяльність, окрім літературного, мала й виразне націєтворче спрямування.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/3-1.png)
Після лекції слухачі мали змогу задати Максиму Стрісі запитання щодо різних аспектів українського перекладу. Зустріч була дуже цікавою та пізнавальною.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/4-1.png)
Студенти та викладачі факультету філології та журналістики щиро вдячні Максиму Стрісі за таку цікаву інтелектуальну лекцію, а начальнику Управління Державної служби якості освіти в Полтавській області Юрію Кращенку – за запрошення.