Студенти й викладачі факультету філології та журналістики ПНПУ імені В. Г. Короленка взяли участь у Днях Шекспіра в Україні
26 травня 2022 року відбулася відкрита онлайн лекція і панельна дискусія доцентки кафедри романо-германської філології ПНПУ імені В. Г. Короленка Наталії Криницької «Лікарські рослини у творах Шекспіра: між ботанікою та Ренесансним містицизмом».
Цей захід – один із багатьох, які проходять цього року в рамках традиційних Днів Шекспіра в Україні. Вшанування пам’яті Великого Барда зазвичай відбувається щороку у квітні–червні й включає різноманітні цікаві зустрічі, відкриті лекції, семінари, презентації, театральні вистави, вікторини, які популяризують творчість Шекспіра та пропонують нові підходи до інтерпретації його творчого спадку. Організатор проєкту – Український міжуніверситетський шекспірівський центр Запорізького національного університету (керівник та натхненниця – професорка Наталія Торкут) у співпраці з Інститутом літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України. На основі угоди про співпрацю з Українським шекспірівським центром, який добре відомий і на міжнародному рівні, ПНПУ імені В. Г. Короленка активно бере участь у його науковій та просвітницькій діяльності.
Цього разу студенти й викладачі факультету філології та журналістики майже на дві години поринули в магічний світ літератури, історії, ботаніки, медицини, астрології, астрономії, психології тощо. Наталія Криницька розповіла про Ренесансний містицизм, медичні практики й популярні лікарські рослини за часів Шекспіра, медичну астрологію та астроботаніку. Аудиторія розглядала відповіді на такі питання: Чи вірив Шекспір в астрологію? Що знав Шекспір про ботаніку та вчення про темпераменти? У яких творах Барда простежується вплив астроботаніки? Які таємниці можуть бути відкриті у Шекспірових творах за допомогою астроботаніки? Судячи із запитань і коментарів учасників, презентація не залишила їх байдужими. Учасники говорили про людину, її долю і Всесвіт, про мікрокосм та макрокосм, про небесні тіла і квіти, про спроби брата Лоренцо вилікувати травами хворе суспільство Верони та про останній символічний протест Офелії. Знов і знов, Шекспір, драматург «на всі часи», допомагає нам поринути у вічний світ краси, пристрасті та розмислів, залишаючись провідною зорею культури.
Зустріч стала можливою за сприяння та участі декана факультету філології та журналістики Оксани Кирильчук. Доброзичлива піднесена атмосфера об’єднала викладачів ПНПУ (заступники декана філології та журналістики Ірина Тимінська та Наталія Кришталь, керівник літературно-мистецького театру-студії «Глобус» доцентка Наталія Тарасова, доцентка Євгенія Вєнєвцева, доцентка Вікторія Кравченко) та їхніх колег з інших міст України: професорку Наталію Жлуктенко (Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка), професорку Наталію Торкут, професорку Ірину Павленко, доцента Дмитра Фролова (Запорізький національний університет), вчену секретарку Олену Поліщук, наукового співробітника доцента Юрія Черняка (Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка), доцентку Євгенію Канчуру (Державний університет «Житомирська політехніка»), доцента Андрія Краснящих (Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна), доцентку Людмилу Федоряку (Криворізький державний педагогічний університет) та ін.
Щиро вдячні всім, хто допоміг організувати цю чудову зустріч та долучився до її проведення. З нетерпінням чекаємо на нові спільні заходи Українського міжуніверситетського шекспірівського центру та ПНПУ імені В. Г. Короленка, яких об’єднує любов до слова, віра в перемогу світла над темрявою та готовність ділитися цим світлом з іншими.