У Національний тиждень читання поезії студенти факультету української філології та журналістики провели поетичний марафон

Упродовж 17–23 березня 2025 р. в Україні проходив Національний тиждень читання поезії, який уже другий рік поспіль ініціює Український інститут книги. «Пісня тисячі голосів» – так було окреслено тему тижня, а його гаслом стали віршовані рядки Сергія Жадана: «З чого все почалося? Вона заговорила про мужність і зброю. В неї навіть не голос – в неї багатоголосся». І наразі образ «вона» прочитується як Муза і як Україна, котрі могутнім словом, як і мечем, дають гідну відсіч російським агресорам.
До всеукраїнської культурної акції долучили свої голоси і студенти факультету української філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка – здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, котрі опановують спеціальності «014.01 Середня освіта (Українська мова і література)», «035.01 Філологія (Українська мова та література)»: під керівництвом старшої викладачки кафедри української літератури Галини Білик вони щоденно, передаючи естафету від групи до групи, виголошували твори вітчизняних поетів.
17 березня розпочала поетичний марафон група УФ-11, яка читала вірші випускника рідного факультету – письменника, художника, воїна ЗСУ Миколи Леоновича. Галина Білик розповіла студентам про перші кроки митця в літературу, окреслила ідейно-художні особливості його поетичної збірки «Повільна людина», висловила надію на майбутні зустрічі з автором, який, на жаль, наприкінці квітня 2023 р. зник безвісти на бойовій позиції під Авдіївкою.


18 березня студенти групи УФ-21 читали патріотичну лірику Юрія Руфа (Дадака) – поета, ученого, громадського діяча, незламного оборонця української національної ідеї, воїна ЗСУ, який загинув 1 квітня 2022 р., захищаючи Батьківщину від російських нападників.


19 березня студенти груп У-21, У(а)-22, У(н)-23, УФ-21 ушанували класиків вітчизняного письменства в роковини їхніх народин – Максима Рильського (1895–1964), Ліну Костенко (1930), Емму Андієвську (1931), обговорили сторінки їхнього життя і творчості, пов’язані з війною, прочитали високохудожні поезії майстрів слова.

20 березня студенти групи У(н)-33 читали трагічні верлібри Ярини Чорногуз – поетки, громадської діячки, воїнки ЗСУ, бойової медикині й розвідниці, лауреатки Національної премії України імені Тараса Шевченка (2024).

21 березня – у Всесвітній день поезії – студенти груп У-21, У(а)-22, У(н)-23, УФ-21 ознайомилися з проєктом «Недописані», започаткованим письменниками-волонтерами й захисниками України Оленою Герасим’юк та Євгеном Ліром і присвяченим «пам’яті людей літератури, убитих росією». Наразі таких болючих утрат уже 239. Студенти читали вірші полеглих поетів. Також Галина Миколаївна представила їм ще одного випускника факультету української філології та журналістики педуніверситету – Вадима Сафроненка, учителя української мови та літератури, директора Михайлівського ліцею Раївської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області, воїна ЗСУ, талановитого поета, який так і не встиг опублікувати своєї збірки, полігши 16 травня 2022 р. на російсько-українській війні.

22 березня до поетичного марафону доєдналися дистанційно студенти груп У(з)-31, У(н)-42, У(н)-43, які переглянули презентацію, створену Г. Білик (доступна до ознайомлення за покликанням), й підготували відеозаписи читання віршів поетів-воїнів.
Читання поезії стало духовною наснагою для молоді. Також студенти відкрили для себе нові імена письменників, що збагатить їхні знання й поглибить інтерес до сучасної української літератури, а в подальшому обов’язково позначиться й на дослідницьких зацікавленнях. Але головне – вони відчули причетність до спільної культурної справи, яка духовно зміцнює націю.