Кафедра світової літератури ПНПУ імені В.Г. Короленка організувала методичні студії з відомою вчителькою української мови та літератури, зарубіжної літератури з м. Кам’янця-Подільського Наталією Рудніцькою
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/10/01_Кафедра-світової-літератури_Рудніцька-1024x768.jpg)
Із 18 по 22 жовтня 2021 р. на базі Науково-методичного центру якості вивчення англійської мови та зарубіжної літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка тривали методичні студії за участі відомої вчительки-методистки української мови та літератури, зарубіжної літератури Кам’янець-Подільської загальноосвітньої школи № 17 Наталії Рудніцької.
Методичні студії були організовані викладачами кафедри світової літератури (завідувачка кафедри – докторка філологічних наук професорка Ольга Ніколенко) для студентів та магістрантів, які навчаються за спеціальностями 014 Середня освіта (Мова і література (англійська)) і 014 Середня освіта (Мова і література (німецька)).
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/10/02_Кафедра-світової-літератури_Рудніцька-1024x768.jpg)
Наталія Рудніцька – супер-фіналістка (ТОП 10) Національної премії «GLOBAL TEACHER PRIZE UKRAINE» (2018). Під час методичних студій вона продемонструвала здобувачам освіти сучасні смарт-технології навчання зарубіжної літератури в школі, зокрема скетчноутинг, когнітивне картування, предметну візуалізацію, пісочну терапію, асоціативні вправи тощо.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/10/03_Кафедра-світової-літератури_Рудніцька-1024x768.jpg)
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/10/04_Кафедра-світової-літератури_Рудніцька-1024x768.jpg)
Особливу увагу було приділено мультилінгвальному змісту навчального предмета «зарубіжна література» в закладах загальної середньої освіти, а також його українознавчому спрямуванню, великому виховному потенціалу, важливому для юного покоління українців.
Вчителька-методистка Наталія Рудніцька наголосила на важливості формування компетентних мовців і читачів засобами художньої літератури, розвитку міжпредметних зв’язків української мови, української літератури, зарубіжної літератури, іноземних мов.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/10/05_Кафедра-світової-літератури_Рудніцька-1024x787.jpg)
З ініціативи кафедри світової літератури здійснено 12 відеозаписів методичних студій за участі Наталії Рудніцької для подальшого навчання студентів і магістрантів фаховим методикам викладання дисциплін мовно-літературної галузі. Поповнено банк якісних мультимедійних матеріалів для дистанційної освіти здобувачів вищої освіти.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/10/06_Кафедра-світової-літератури_Рудніцька-1024x760.jpg)
Викладачі кафедри світової літератури професорка Ольга Ніколенко, доцентки Ольга Орлова, Тетяна Конєва, Наталія Тарасова, професор кафедри української мови Микола Степаненко, студенти й магістранти обговорили можливості подальшої співпраці з передовими вчителями України.
Робота зі стейкхолдерами сприяє покращенню підготовки фахівців для закладів загальної середньої освіти України.