Міжнародна співпраця ПНПУ імені В.Г. Короленка із Університетом КР (Копенгаген) набирає нових обертів
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/08/фото-1-1024x768.jpg)
7-13 серпня 2022 р. група викладачів Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка здійснила робочий візит до Університету КР (Копенгаген, Данія) у межах грантової програми Еразмус+.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/08/фото-2-1024x768.jpg)
У складі делегації були начальник відділу інноваційної діяльності та міжнародних зв’язків, кандидат педагогічних наук Ірина Когут, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри світової літератури, директор Науково-методичного центру якості вивчення англійської мови та зарубіжної літератури Ольга Ніколенко, доктор філологічних наук, доцент, завідувач кафедри англійської та німецької філології, президент Науково-методичного центру якості вивчення англійської мови та зарубіжної літератури Марина Зуєнко.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/08/фото-3-1024x683.jpg)
Ректор ПНПУ імені В.Г. Короленка, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Марина Гриньова передала лист ректору Університету КР (Копенгаген) Stefan Hermann, в якому зазначила: «Висловлюю глибоку повагу і вдячність особисто Вам і всьому колективу Університету KP за підтримку Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка у важкий період збройного вторгнення. Для нас є дуже важливою Ваша міцна позиція щодо демократичної України, Ваша підтримка науковців і студентів нашого університету. Ми вдячні Вам за багаторічну співпрацю і спільні проєкти в межах міжнародної програми Еразмус+. Ми дуже зацікавлені в тому, щоб Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка був причетним до освітньої та наукової кооперації університетів у межах Євросоюзу. Ще окремо дякуємо викладачам і студентам Університету KP за реальну допомогу для осіб із сусідніх міст, які постраждали від війни й проживають у гуртожитках нашого університету».
Проректор із наукової роботи ПНПУ імені В.Г. Короленка, доктор педагогічних наук, доктор теологічних наук, професор Василь Фазан ініціював прокладання нових векторів співпраці з Університетом КР.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/08/фото-4-1024x768.jpg)
ПНПУ імені В.Г. Короленка має давні зв’язки з Університетом КР з 2014 р. Нині співробітництво між вищими навчальними закладами набирає нових обертів.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/08/фото-5-1024x768.jpg)
Ольга Ніколенко, Марина Зуєнко, Ірина Когут взяли участь у низці зустрічей із представниками міжнародного офісу та викладачами Університету КР: Tilde Bruun Nabe-Nielsen, Sabine Lam, Rikke Pedersen, Charlotte Kristensen, Peter Mikael Hansen, Mette Jorgensen, Catherine Watson та ін. Полтавські науковиці поділилися досвідом викладання іноземних мов, зарубіжної літератури, педагогіки, створення інтерактивних підручників і цифрових онлайн платформ для закладів середньої та вищої освіти.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/08/фото-6-1024x768.jpg)
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/08/фото-7-1024x768.jpg)
Результатом зустрічей стало укладання нового договору про співпрацю між ПНПУ імені В.Г. Короленка і Університетом КР (Копенгаген) у межах проєкту Європейського Союзу Еразмус + за напрямком КА1: академічна мобільність. Також було укладено меморандум про подальшу співпрацю між університетами. Полтавські студенти зможуть навчатися в Університеті КР (Копенгаген) кожного семестру.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/08/фото-8-1024x768.jpg)
Окрім того, було обговорено перспективи розроблення нових проєктів за участі полтавських і данських викладачів із використанням сучасних освітніх технологій, що дозволять ефективно навчати студентів різних країн.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/08/фото-9-1024x768.jpg)
Ольга Ніколенко, Марина Зуєнко, Ірина Когут зустрілися також із представником студентства Університету КР – Frederik Gade Schmidt-Petersen, який провів для полтавських гостей соціальний тур Копенгагеном. Він також представив визначну пам’ятку міста – могилу видатного казкаря Г. К. Андерсена.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/08/фото-10-1024x768.jpg)
Окремою сторінкою візиту полтавців до Копенгагена стала зустріч із давнім другом, професором Університету КР і Почесним професором ПНПУ імені В.Г. Короленка Karsten Hammer.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/08/фото-11.jpg)
Професор Karsten Hammer, який є членом Українсько-данського культурного товариства (що вже багато років функціонує в Копенгагені), провів низку культурних заходів для гостей і виявив бажання виступити з відкритою лекцією для українських дітей і вчителів про творчість Г. К. Андерсена спільно із кандидатом педагогічних наук, доцентом Інгою Капустян, котра нині здійснює дослідження спадщини митця в Університеті Оденсе.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/08/фото-12-1024x768.jpg)
Полтавці розповіли данцям про мужню боротьбу України за свободу, про особливості освітнього фронту викладачів і студентів, а данські колеги й студенти висловили потужну дружню підтримку Україні.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/08/фото-13-1024x768.jpg)
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/08/фото-14-1024x768.jpg)
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/08/фото-15-1024x768.jpg)