Українські науковці взяли участь у симпозіумі на честь 300-річчя Г.С. Сковороди, який відбувся в Німеччині
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/12/Фото-1_Сковорода-Ніколенко-1024x768.jpg)
10-11 грудня 2022 р. в м. Бірнбах, Німеччина (Birnbach) відбувся міжнародний симпозіум на честь 300-річчя славетного українського філософа і письменника Григорія Сковороди. Захід організував Фонд розвитку герменевтичних і гностичних ідей STIFTUNG ROSENKREUZ (ФОНД РОЗЕНКРЕЙЦ).
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/12/Фото-2_Сковорода_Ніколенко.jpg)
Керівники фонду Petra und Eckart Erxleben, а також член правління фонду Rolf Mahr запросили до участі українських науковців – доктора філологічних наук, професора, завідувача кафедри світової літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Ольгу Ніколенко і аспірантку Львівського національного університету імені Івана Франка Катерину Ніколенко.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/12/Фото-3_Сковорода_Ніколенко-1024x768.jpg)
Симпозіум відбувся в конференційному центрі Christianopolis. У ньому зібралися представники наукової й культурної громадськості Німеччини, Нідерландів, України, щоб вшанувати пам’ять видатного мислителя.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/12/Фото-4_Сковорода_Ніколенко-1024x946.jpg)
Професор Ольга Ніколенко сердечно подякувала від українського народу керівникам фонду Petra und Eckart Erxleben, члену правління фонду Rolf Mahr за глибоке вивчення й популяризацію спадщини Григорія Сковороди, а також за підтримку України у надскладний час.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/12/Фото-5_Сковорода_Ніколенко-1024x768.jpg)
Професор Ольга Ніколенко передала організаторам і учасникам симпозіуму пам’ятні сувеніри з малої батьківщини письменника (Чорнухи Полтавської області) і особливий подарунок – гобелен, створений у Решетилівській майстерні художніх промислів «Соломія» (керівник Сергій Колінченко) за малюнком художника Сергія Ярошенка, лауреата Полтавської обласної премії імені Панаса Мирного, міжнародної премії «Культурна дипломатія».
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/12/Фото-6_Сковорода_Нііколенко-1024x690.jpg)
Під час наукового зібрання доктор філологічних наук, професор Ольга Ніколенко представила доповідь (англійською мовою) на тему «Вплив ідей Григорія Сковороди на наш час «(«Сад Божественних пісень»)», у якій висвітлила провідні теми й проблеми збірки Г. С. Сковороди «Сад Божественних пісень» у контексті традицій української культури та в проєкції на сучасний стан України.
Аспірантка Львівського національного університету імені Івана Франка Катерина Ніколенко виголосила доповідь (німецькою мовою) на тему «Григорій Сковорода та його ідеї щодо виховання людства», у якій розкрила вихований потенціал циклу «Байки харківські», що суголосний передовим ідеям світової педагогіки.
Наукові діалоги тривали й під час ознайомлення з культурними пам’ятками Німеччини. Доктор Rotraut Reinhardt і керівник фонду Petra Erxleben представили українським гостям місця, пов’язані з діяльністю Й.В. Ґете, Ф. Шиллера, Л. Кранаха у Веймарі, гуртка німецьких романтиків у Йєні, середньовічною культурою у Кельні.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/12/Фото-7_Сковорода_Ніколенко-1024x768.jpg)
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/12/Фото-8_Сковорода_Ніколенко-1024x768.jpg)
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/12/Фото-9_Сковорода_Ніколенко-1024x768.jpg)
Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка висловлює глибоку повагу і щиру вдячність Фонду розвитку герметичних і гностичних ідей STIFTUNG ROSENKREUZ (ФОНД РОЗЕНКРЕЙЦ), особисто Petra und Eckart Erxleben, Rolf Mahr, Rotraut Reinhardt за увагу до спадщини Г.С. Сковороди та за підтримку України, сподіваючись на подальше продовження співпраці в міжнародному науково-культурному просторі.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/12/Фото-10_Сковорода_Ніколенко-1024x768.jpg)