На факультеті філології та журналістики ПНПУ імені В.Г. Короленка відбувся науково-методичний семінар для вчителів м. Полтави
24 жовтня 2023 р. на факультеті філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка відбувся науково-методичний семінар на тему «Навчально-методичне забезпечення викладання зарубіжної літератури в Новій українській школі» за участі авторок навчальних програм і підручників для ЗЗСО, докторки філологічних наук, професорки, завідувачки кафедри світової літератури Ольги Ніколенко та кандидатки філологічних наук, доцентки Ольги Орлової.
Захід відбувся з ініціативи Центру професійного розвитку педагогічних працівників Полтавської міської ради, зокрема консультантки Наталії Горбаньової. У семінарі взяли участь близько 50 вчителів із понад сорока закладів загальної середньої освіти м. Полтави.
Педагогів радо зустріла на факультеті філології та журналістики деканка, кандидатка педагогічних наук, доцентка Оксана Кирильчук. Вона розповіла вчителям про популярні спеціальності факультету, особливості вступної кампанії 2023 року і велику наукову та методичну роботу, яку здійснюють для вчителів викладачі факультету філології та журналістики для ЗЗСО, зокрема кафедра світової літератури. Деканка Оксана Кирильчук зауважила, що двері факультету філології та журналістики завжди відчинені для дітей і вчителів. Вона запросила педагогів та учнів долучитися до наукових і культурних заходів факультету, відвідати науково-методичні центри.
Авторка навчальних програм і підручників для ЗЗСО, докторка філологічних наук, професорка, завідувачка кафедри світової літератури Ольги Ніколенко представила полтавським учителям дві модельні програми, створені за її участі й керівництва: модельну програму із зарубіжної літератури для 5-9 класів «Школа радості» і модельну програму з інтегрованого курсу літератур (української та зарубіжної) для 7-9 класів «Червона рута». Обидві програми затверджені наказами Міністерства освіти і науки України і рекомендовані до впровадження в закладах загальної середньої освіти.
Окрім того, Ольга Миколаївна розповіла про нові підходи до викладання зарубіжної літератури на підставі розвитку цифрових технологій, розкрила потенціал класичних і сучасних творів зарубіжної літератури, а також нове прочитання відомих книжок у контексті глобальних викликів.
Професорка Ольга Ніколенко передала консультантці Наталії Горбаньовій для Центру професійного розвитку педагогічних працівників Полтавської міської ради нові підручники й зошити із зарубіжної літератури для 5-6 класів.
Доцентка Ольга Орлова висвітлила сучасні стратегії викладання зарубіжної літератури, зробила акцент на необхідності пошуку ефективних шляхів арт-терапії для дітей і підлітків, які постраждали під час війни, та укріплення духовної сили української нації засобами культури.
Полтавські вчителі висловили щиру вдячність професорці Ользі Ніколенко та доцентці Ользі Орловій за нові підручники й посібники із зарубіжної літератури для 5 і 6 класу, що справді є навчальними виданнями нового покоління.