На кафедрі світової літератури факультету української філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету відбувся захист курсових робіт студентів

12 червня завідувачка кафедри світової літератури професорка Ольга Ніколенко та доцентка кафедри Ольга Орлова провели зі студентами другого, третього та четвертого курсів захист курсових проєктів із зарубіжної літератури. Студенти факультету української філології та журналістики, навчально-наукового інституту іноземних мов протягом навчального року досліджували літературні напрями, тематичні спрямування, окремі персоналії зарубіжної літератури. Так, студентка Дарина Вовк (Ін(а/н)-48) презентувала курсову роботу на тему «Вплив японського мистецтва на розвиток європейського імпресіонізму», Вікторія Бєдова (Ін(а/н)-38) – «Бароко в європейський та українській літературі», Софія Мариноха (Ін(а/н)-38) «Особливості поетики хайку» (науковий керівник – професор Ольга Ніколенко).

Дарина Вовк та Софія Мариноха були учасниками програми україно-японської академічної мобільності, тому власний досвід знайомства з японською культурою сприяв актуальності та науковому обґрунтуванню порушених у курсових роботах проблем.


Цьогоріч студенти другого курсу спеціальності 014.01 Середня освіта (Українська мова і література) за освітньо-професійною програмою «Середня освіта (Українська мова і література та мова і література (англійська))» та «Середня освіта (Українська мова і література та мова і література (німецька))» виконували курсові проекти з методики навчання зарубіжної літератури. Студентки Вікторія Матійцова (У(н)-23) та Марина Наріжна (У(а)-22) обрали для аналізу читацького сприйняття романи сучасних зарубіжних письменників – Метта Гейґа «Опівнічна бібліотека» та Ребеккі Кван «Вавілон». Керівник курсових робіт – доцентка Ольга Орлова.

Слід відзначити роботу студента 3-го курсу Івана Зозулі (Ін(а/н)-38), який досліджував наукові передбачення Жуль Верна на матеріалі трилогії про капітана Немо. Студент неодноразово презентував своє дослідження на зустрічах із старшокласниками міста та області, студентських конференціях.

Захист курсових робіт – це завжди обмін досвідом наукової роботи, корисний для викладачів і студентів. У процесі наукових дискусій народжуються нові теми та перспективи для досліджень на наступному освітньому рівні – магістерському. Успіхів вам, студенти!